Здоров'я

Вчені: Високі дози вітаміну D сприяють зміцненню кісток після пересадки нирок

Французькі вчені провели дослідження впливу вітаміну D на пацієнтів, які перенесли трансплантацію нирок. Встановлено, що великі дози сонячного світла сприяють зміцненню кісток і зменшенню кількості переломів.

Після трансплантації нирок в людському організмі погіршується засвоєння кальцію і фосфату, які мають значення для здоров’я кісток. Крім цього деякі види імунодепресантів також чинять негативний вплив на опорно-руховий апарат. При цьому лікарі рекомендують корекцію вітаміну D, який стимулює засвоєння кальцію і фосфату, ґрунтуючись на середньостатистичних показниках. Проте було встановлено, що такі рекомендації не призводять до бажаного результату.

Річ у тому, що в середньому люди отримують низькі дози вітаміну D, яких в нормальних умовах достатньо для засвоєння кальцію і фосфату. Однак людям, які перенесли пересадку потрібно більше сонячного світла, оскільки їх організм ослаблений.

В ході дослідження випадковим чином було поділено 536 реципієнтів нирок на дві групи. Перші отримували протягом 22 місяців низьку дозу вітаміну D, в той час як другі велику. Через 24 місяці вчені провели вимірювання кількості сонячного вітаміну, яке відповідно було набагато вище у другої групи. Згідно з даними перша група в чотири рази частіше ламала кістки, що було пов’язано з поганим засвоєнням кальцію та фосфату з-за низького рівня вітаміну D. У той час як друга група показала досить хороший результат у цьому плані.

Також вчені спростували міф про те, що надлишок сонячного вітаміну може негативно позначатися на серцево-судинній системі та інших органах. Контрольні групи показали, що відмінності в здоров’ї всіх пацієнтів немає, і утворення кальцію на стінках судин в обох групах однакова. Тому вчені рекомендують збільшити кількість сонячних ванн після пересадки нирок, що допоможе ефективно засвоюватися кальцію і фосфату, а також значно зменшить шанс перелому кісток.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button