Здоров'я

Зарядка на робочому місці: правила виконання для збереження здоров’я

Рух — це життя. Східний мудрець і філософ Ібн Сіна (відомий під ім’ям Авіценни) говорив, що той, хто кинув займатися фізичними вправами часто чахне, бо сила його органів слабшає внаслідок відмови від рухів. І дійсно, чим менше людина рухається, тим більше схильна до різних захворювань, особливо опорно-рухового апарату. Що робити тим, хто постійно сидить в офісі над горами паперів? Потрібно таким людям розминати затерплі м’язи? Якою повинна бути зарядка на роботі?

Фізичні вправи — запорука здоров’я. Відсутність періодичних спортивних навантажень загрожує неприємними наслідками. Наприклад, при малорухливому способі життя незабаром можна познайомитися з гіподинамією — порушенням окремих функцій організму, пов’язаних з травленням, диханням, кровообігом, через відсутість рухів. Така хвороба провокує:
  • застій крові, що сприяє підвищенню рівня холестерину і, як наслідок, появі зайвої ваги, целюліту;
  • кардіологічні недуги, вегетосудинну дистонію;
  • проблеми з обміном речовин;
  • в’ялість м’язів (зниження тонусу), розвиток хронічної втоми, слабкості.

В ході численних досліджень вчені з’ясували: продуктивна робота можлива тільки при переході на активний спосіб життя. Знерухомлення людини призводить до мозкового гальмування, що позначається на результатах вирішення поставлених роботодавцем завдань.

Виконання фізичних вправ на роботі

Зарядка на робочому місці допоможе позбутися багатьох проблем зі здоров’ям. Повторення простих рухів налагодить кровообіг, поверне еластичність суглобів, зміцнить м’язовий апарат, розслабить, дозволить скинути психологічне та емоційне напруження.

Для довідки
Багато людей соромляться реалізувати розминку перед колегами, співробітниками з інших офісів, вважаючи це непристойним або ганебним. Щоб втілити бажання позайматися в таємниці, дотримуйтесь методикою, описаною нижче.
Вправи для м’язів

1. Стегон. Сядьте на краєчок стільця, піднімайте ноги на 30-40 см від підлоги, одночасно напружуючи сідниці. Тримайте нижні кінцівки у піднятому положенні стільки, скільки зможете, потім опустіть.

2. Спини. Робіть нахили до столу і від стола до спинки крісла. Поклавши руки на поверхню стола або коліна, кілька разів зведіть і зведіть лопатки. Притиснувши хребет до спинки стільця, по 3-4 рази підніміть і опустіть плечі.

3. Грудей. З’єднайте руки, притиснувши долоні одна до одної. З силою здавлюйте їх і розслабляйте. Потім посувайте зап’ястями, пальцями. При читанні паперових документів як можна довше тримайте руки на вазі. Також можна стискати і розтискати кулаки, імітуючи використання еспандера.

4. Преса. По черзі втягуйте і надувайте живіт, фіксуючи кожне положення на 10-20 секунд. Робіть стільки разів, на скільки вистачає сил.

5. Кистей. Покладіть руки на коліна зігнуті під прямим кутом. Піднімайте ноги на носки, а руками тисніть вниз, як би пручаючись. Ефективно розмістити верхні кінцівки під стільницею і докласти максимальні зусилля, намагаючись підняти її.

Якщо розминка не викликає у вас сорому, ніяковості, допустимі:

  • повороти тулуба вперед, назад, в сторони, кругові обертання;
  • «млин» (поставте ноги на ширині плечей, махайте руками з боку в бік);
  • присідання, випади;
  • потягування, здійснення глибоких вдихів і видихів.

Зарядка для очей

Зорові органи теж втомлюються. Тому їм треба давати перепочинок. Для цього закрийте очі, потім відкрийте і спрямуйте погляд на далекий предмет в кабінеті на 5-10 секунд. Повторіть 3-4 рази.

Для довідки
Не зашкодить іноді дивитися на кінчик носа. Таку вправу доцільно робити не рідше трьох разів на день. Корисний легкий масаж очей (закрийте очі, подушечками пальців легко, без натискання помасажуйте верхні повіки протягом хвилини).

Корисна порада

Багато тренерів вважають, що виконувати зарядку на робочому місці потрібно з урахуванням особливостей свого організму, загального самопочуття. Якщо болить голова — не робіть нахили, різкі повороти корпусом, шиєю. Коли відчуваєте млявість — розминайтеся сидячи.

Бажано проводити розминку в один і той же час. Для цього виробіть графік, якого будете щоденно дотримуватися. Пам’ятайте: одні місця треба тонізувати (самі мляві і слабкі, верхню частину тіла), інші — розслабляти (руки, ноги), треті — напружувати (м’язи живота).

Доцільно розминатися кожні дві години хоча б по 10 хвилин. Але ні в якому разі не після перекусу або обіду. До речі, харчування має бути вітамінізованим, збалансованим. Скласти правильний раціон допоможе дієтолог.

Пам’ятайте: провітрювання приміщення — теж важлива умова перемогти лінь, активізувати сили для подальшої діяльності. Запустіть в приміщення трохи кисню — і відразу відчуєте себе бадьоріше, свіже, енергійніше!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button