Ґаджети

Apple стала лідером в рейтингу компаній, що піклуються про приватність користувачів

Захищати недоторканність приватного життя від корпорацій, державних органів і навіть просто приватних осіб з кожним роком стає все важче. Ситуацію не рятують ні протести, ні закони, ні заходи. І не можуть врятувати, тому що битва за приватність вже програна, вважають користувачі та експерти інформаційної безпеки.

Legal-2

Некомерційна правозахисна організація Electronic Frontier Foundation (EFF) опублікувала щорічний звіт про постачальників інтернет-послуг з присвоєнням рейтингу, виходячи з того, як вони ставляться до даних користувача і слідують законам, захищаючи приватну інформацію. Мета документа під назвою «Хто за твоєю спиною» — показати, що компанії повинні захищати дані своїх клієнтів настільки, наскільки це можливо, — від хакерів, компаній по збору інформації та держави. Apple в цьому році отримала максимальну оцінку п’ять зірок з п’яти.

У 2013 році EFF привласнила Apple всього одну зірку. Однак за останній час вона змінила політику конфіденційності в бік прозорості. Каліфорнійська корпорація є членом коаліції з протистояння стеження, яка виступає за те, що «держави повинні знизити рівень стеження, використовувати дані тільки для законних цілей, не збирати дані про інтернет-комунікації».

«Ось уже п’ятий рік Apple в нашому рейтингу і вона підтримує всі заходи, які ми розглядаємо в цьому звіті, – йдеться в заяві організації. – Ми високо цінуємо прихильність компанії дотримуватися права користувачів та недоторканності приватного життя».

back-1

З 24 технологічних компаній, що потрапили в список, тільки 8 отримали рейтинг п’ять зірок – Apple, Adobe, Credo, Dropbox, Sonic.net, WordPress, Вікісховище і Yahoo. Найбільш низьку оцінку, за версією правозахисників, мають WhatsApp messenger і оператор AT&T, які удостоїлися лише однієї зірки.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button