Головна / Земля / Аргентина оголосила війну бобрам

Аргентина оголосила війну бобрам

Уряд Аргентини офіційно оголосив війну бобрам, які знищують цінний ліс на території країни. Більше того, влада Аргентини уклала з сусідніми Чилі союзницький договір. Разом країни збираються знищити в Патагонії 100 000 бобрів.

b0195e0e34b35dff7d0c07b6d56994f3
Бобров в Патагонію завезли аргентинські моряки в 1946 році. Таким екзотичним способом передбачалося прорідити лісу (і дати аргентинським мисливцям нове джерело цінного хутра). Подібні непродумані операції з кроликами обернулися екологічною катастрофою в XIX столітті в Австралії, але цей досвід аргентинські військові не врахували.

Через 70 років нащадки десяти завезених в Аргентину бобрів заполонили річки Патагонії. В їх звичному середовищі проживання в Північній Америці, Європі та Азії зростання чисельності будівельників хаток стримували численні хижаки, але в чилійських і аргентинських лісах у бобрів не знайшлося ворогів. Як визнають аргентинські і чилійські екологи, ситуація вийшла з-під контролю.

Багато південноамериканських порід дерев, на відміну від північноамериканських і європейських, гинуть після того, як бобри обгризають їх стовбури. Часто мова йде про 100 і 150-літні дерева, які не дають нових пагонів. До сьогоднішнього дня бобри знищили ліс, який проростав на площі, рівній двом територіям Буенос-Айреса. Час працює на них: популяція зростає, і бобри продовжують проникнення вглиб країни.

Про гуманні методи боротьби говорити не доводиться. На відміну від австралійських екологів, які борються з навалою кенгуру, стріляючи по самках шприцами з контрацептивами, аргентинці планують масове вбивство. Процес виправлення помилки 1946 року займе від 10 до 15 років і буде коштувати життя сотні тисяч звірів.

 
comments powered by HyperComments