Земля

Біля берегів Нової Зеландії знайдена найбільша акула, яка світиться

Вчені, які вивчають акул біля берегів Нової Зеландії, виявили три глибоководних види, які світяться в темряві! Один з них став найбільшим з відомих хребетних, що світиться.

Біолюмінесценція – це здатність живих організмів світитися. Таке світіння є продуктом хімічної реакції з симбіонтами. Це явище широко поширене серед морських мешканців, проте раніше вчені знаходили акул, що світяться лише дуже маленького розміру (до 40 сантиметрів). Цього разу вчені задокументували світіння відразу у ряду чорних акул (Etmopterus granulosus, Etmopterus lucifer, Dalatias licha). А оскільки Dalatias licha може виростати до 180 сантиметрів, це робить її найбільшим відомим біолюмінесцентним хребетним.

Всі три види живуть в так званій мезопелагічній, або «сутінковій», зоні океану на глибинах від 200 до 1000 метрів. У верхні межі зони потрапляє з поверхні лише 1% світла, але вже до нижніх меж воно і зовсім зникає. Тому якщо дивитися на цих тварин зверху – їх неможливо побачити, адже світяться вони тільки в районі очеревини.

Вчені на цей час сумніваються в точному призначені такого світіння. Зазвичай біолюмінесценція захищає від хижаків, але у Dalatias licha немає природних ворогів. Можливо, цей вид використовує своє світіння, щоб освітлити дно океану, коли він шукає їжу.

Автори відкриття відзначають, що зараз їм знадобитися провести більше досліджень, щоб підтвердити свою гіпотезу про призначення люмінесценції або спростувати її. «З огляду на широту морських глибин і поява світних організмів в цій зоні, зараз стає все більш очевидним, що виробництво світла на глибині має відігравати важливу роль в структуруванні найбільшої екосистеми на нашій планеті», – пишуть дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button