Відео

Мурахи розірвали павутину, щоб врятувати братів

Мурахи славляться тим, що піддають себе ризику для добробуту своєї колонії, але мурахи-женці (Veromessor pergandei) особливо героїчні. Нове дослідження припускає, що комахи кидаються в павутину, щоб врятувати своїх спійманих в пастку родичів, іноді розриваючи шовк, щоб звільнити їх.

Дослідники вперше спостерігали безстрашних мурах у 2015 році в пустелі Мохаве і Сонора. Мало того, що комахи звільнили своїх товаришів з липкого полону, вони розібрали всю павутину після цього, розірвавши її щелепами за 2 години, повідомляє команда американського натураліста. Порятунок не обійшовся без особистого ризику: близько 6 % рятувальників самі застрягли в шовку або були захоплені павуком, який ховається поблизу.

Коли вчені привезли мурах в лабораторію, вони виявили, що комахи не звертають уваги на порожню павутину. Їх доблесть, ймовірно, викликана хімічними сигналами лиха, випущеними їх братами, зв’язаних мережею, підозрює команда.

Отримані дані відносять мурах до ексклюзивної групи тварин, яким притаманна «рятувальна поведінка», яка зазвичай властива ссавцям, таким як примати і дельфіни. Ще більш рідкісні ті, які знищують пастки, серед хребетних це дві групи: шимпанзе і гірські горили, вони руйнують пастки браконьєрів.

Дослідники вважають, що героїчна поведінка мурах, можливо, еволюціонувало, бо V. pergandei повинні збирати досить насіння для колонії, щоб щодня робити сотні нових мурах. Це робить життя і працю кожного незамінною.

Кнопка «Наверх»
Закрыть