Земля

Археологи з’ясували, з чого робили доісторичну губну помаду

За даними вчених, середньостатистична жінка з’їдає за життя близько 3 кг губної помади. Переварити її досить легко, оскільки вона складається здебільшого з органіки – олії і воску. Стародавні ж люди, як з’ясувалося в ході археологічних розкопок в Китаї, взагалі використовували в якості губної помади натуральний продукт з серця корови.

fede6889f8f26176aae6b42a0f815675
Як повідомили у Китайській академії наук, вчені оприлюднили результат археологічних розкопок в районі кладовища Сяохе (Xiaohe) на північно-заході Китаю, в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі. В числі знахідок виявилася давня косметика, вік якої налічує 3,5–4 тис. років. Зокрема, були виявлені палички губної помади, якою користувалися доісторичні мешканки цієї території. Зроблена губна помада була з коров’ячих сердець.

«У ході попередніх розкопок тут неодноразово знаходили різні вироби, проте виявлення органіки – справжнє відкриття, оскільки такі речі рідко зберігаються», – пояснив професор коледжу гуманітарних та соціальних наук при Університеті Китайської академії наук Янь Імін.

Читайте також:

 Палички губної помади близько 6,5 см в довжину і 0,9 см в діаметрі були виявлені в шкіряних сумках-«косметичка» поряд з муміфікованими жіночими рештками. На думку вчених, помада служила не тільки для розмалювання обличчя, але і в якості похоронної реліквії.

Комп’ютерна томографія показала, з чого була зроблена помада. «Червоний колір зазвичай служить в якості об’єкта поклоніння, символізуючи кров, а серце – центр кровообігу – один з головних органів», – зазначив Ян Імін.

Кладовище Сяохе було вперше виявлено в 1930 році групою шведських вчених, однак археологічні роботи на ньому почалися лише в 2002 році. Перші ж дослідження поховань показали, що тут поховані люди зі світлим волоссям – це дозволило дослідникам припустити, що генетичне змішання жителів Сходу і Заходу відбувалося ще до нашої ери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button