Людина

Синдром прискореного старіння

Підліток з передмістя Мумбаї страждає від рідкісного захворювання, в результаті якого його організм старіє у вісім разів швидше, ніж у здорової людини. Зазвичай хворі з таким діагнозом не живуть довше 14 років, але юнак нещодавно відсвяткував 15-й день народження і став рекордсменом, повідомляє Mirror.

24dc26829c48f5e3253ff09668d89458
Недуга, від якої страждає юний Ніхал Бітла, називається прогерією. Ця генетична хвороба також називається синдромом Гетчинсона-Гілфорда. На планеті налічується не більше 80 випадків цієї хвороби.

Ніхал Бітла офіційно визнаний старшим з живучих нині підлітків, що страждають прогерією. У молодої людини сильно збільшена голова, а кінцівки дуже слабкі. Найчастіше хворі з таким діагнозом помирають від серцевого нападу.

Страшний діагноз був поставлений жителю Мумбаї п’ять років тому. На той момент 10-річний хлопчик виглядав на 60 років. Втім, незважаючи на страшну хворобу, юнак дивиться в майбутнє з оптимізмом. Він ходить в школу і анітрохи не відстає від своїх однолітків у навчанні.

“Іноді я відчуваю, що все це не просто так. Мені здається, Бог не випадково відзначив мене таким захворюванням. Я знаю, що я особливий”, — каже Ніхал Бітла.

У 2014 році хлопчик пройшов курс лікування в американському Бостоні. Це справило ефект: медики кажуть, що дитина “заробила собі кілька додаткових життів”.

Ніхал не здається і каже, що хоче допомагати таким як він не опускати руки.

“В Індії є кілька людей, які страждають від тієї ж хвороби, що і я. Я хочу сказати їм: тримайтеся! Ваше життя знаходиться у ваших руках, поки ви здатні відкривати очі”, — говорить підліток.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button