Фото

Археологи знайшли одне з найстаріших поселень Європи: будинкам близько 6 500 років (фото)

Дослідники виявили поселення, пов’язане з будівництвом однієї з найдавніших монументальних кам’яних споруд Європи.

Археологи виявили один з перших житлових комплексів. Поселення розташоване недалеко від села Ле Пе на заході Франції і являє собою огорожу, побудовану за часів середнього неоліту. Усередині неї вчені ідентифікували принаймні три будинки, кожен довжиною близько 13 м і шириною — 9 м, згруповані разом на вершині невеликого пагорба.

Реконструкція поселення. Зображення: Vincent Ard et al., Antiquity

Численні попередні дослідження повідомляли про велику кількість мегалітичних кам’яних пам’яток, розкиданих по території Європи, але дотепер майже нічого не було відомо про поселення, в яких мешкали будівельники цих кам’яних споруд. Автори дослідження, опублікованого в журналі Antiquity, вважають, що поселення у Ле Пе належало сучасникам будівництва кладовища Туссон — п’яти стародавніх кам’яних курганів.

Реконструкція поселення. Зображення: Vincent Ard et al., Antiquity

Стародавнє поселення було вперше ідентифіковано в 2011 році під час проведення аерофотозйомки земельної ділянки у західно-центральній Франції. У наступні роки археологи розкопали та проаналізували частини району, щоб відновити його минуле. Вчені виявили, що в одній з траншей раніше стояли дерев’яні кілки, які повинні були утворювати частокіл. Два входи вели до широкої ділянки землі на вершині невеликого пагорба, де стояло щонайменше три будівлі.

Все, що залишилося від цих споруд — це дірки в землі, де колись стояли опорні стовпи. На основі аналізу їх розміру та слідів матеріалів, з яких було побудовано кожну будівлю, вчені реконструювали їх зовнішній вигляд, але не внутрішнє планування. Побудовані переважно з дерева, ці будівлі згоріли під час пожежі близько 4400 р. до н. е.

Реконструкція вигляду будівель. Зображення: Vincent Ard et al., Antiquity

Археологи відзначають, що ці руїни свідчать, що стародавні жителі Європи, по-перше, дійсно могли бути авторами мегалітичних пам’яток, а, по-друге, вже в цей час проживали в добре організованих і захищених поселеннях, які перевершують традиційні уявлення про доісторичні суспільства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button