Фото

Архітектори показали проєкт місячного села

Автори проєкту вважають, що краще місце для споруди села – Південний полюс Місяця. Там достатньо сонячного світла протягом усього місячного року. Крім того, багато ресурсів і матеріалів для дослідження.

Концепт Місячного села / © SOM

Концепцію «Місячного села» запропонували Європейське космічне агентство (ЄКА), Массачусетський технологічний інститут (MIT) і архітектурне агентство SOM. Проєкт вперше представили на 17-й Міжнародній архітектурній виставці Венеціанської бієнале.

Автори проєкту пропонують побудувати село на краю кратера Шеклтон на Південному полюсі Місяця. Там багато сонячного світла, яке можна використовувати як джерело енергії. Крім того, в цій місцевості досить ресурсів, за допомогою яких можна підтримувати життя поселенців, а також матеріалів, які можуть дати уявлення про ранню історію Сонячної системи.

Концепт Місячного села / © SOM
Зовнішній вигляд модулів / © SOM

Будинки в селі будуть складатися з житлових модулів, в які інтегрують системи життєзабезпечення та медичне обладнання. Допоміжну інфраструктуру, виготовлену з титанового сплаву, вмонтують в периметр кожної будівлі. У кожному «будинку» будуть 390 кубічних метрів житлового обсягу і 104 кубічних метри простору, придатного для технічного використання.

Конструкція модулів являє собою гібридну систему, що складається з двох ключових елементів: жорсткої композитної рами по периметру і надувної оболонки, яка об’єднує будівлю з системою охорони навколишнього середовища. Це дозволяє більш гнучко організувати інтер’єр, краще розподіляти і переробляти повітря, а також зручніше будувати робочі станції. Крім того, до таких споруд зручніше транспортувати будівельні матеріали.

Внутрішній устрій модулів / © SOM
Зовнішній вигляд модулів / © SOM

Всі будівлі розділять на кілька рівнів і з’єднають між собою, щоб забезпечити мобільність поселенців.

Місячне село повинно стати дослідницьким центром і показати можливості місячного туризму. За задумом, там хочуть вивчати нові технології позаземної архітектури в екстремальних умовах навколишнього середовища.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button