Фото

Перший вертоліт для польотів на Марс від НАСА успішно пройшов випробування

Перший вертоліт, призначений для польотів на Марсі — Mars Helicopter — успішно пройшов першу серію сертифікаційних льотних випробувань в Лабораторії реактивного руху (JPL). Про це йдеться в повідомленні на сайті НАСА.

Літальний апарат Mars Helicopter відправлять на Марс разом з новим марсоходом в 2020 році. Він повинен прибути туди разом з іншим дослідницьким обладнанням у лютому 2021 року. Передбачається, що Mars Helicopter здійснить не менше п’яти коротких випробувальних польотів. Наукових завдань за допомогою вертольота поки не планується.

Розробки міні-вертольота масою майже 2 кг ведуться з 2013 року. Він оснащений сонячними панелями для підзарядки і нагрівальним механізмом для умов холодної планети. Якщо місія пройде успішно, то США стануть першою країною, яка запустила на іншій планеті літальний апарат, важчий за повітря.

Найближчим часом апарат чекають нові випробування — він повинен довести, що здатний працювати в марсіанських умовах, де нічні температури можуть опускатися до -90 °C. Крім того, інженери перевірять його здатність літати до 90 секунд у тонкій марсіанській атмосфері, де тиск дорівнює тиску на висоті 30 500 м на Землі, або в 2,5 рази вище, ніж рекорд висоти польоту для звичайного вертольота.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»