Фото

Як вивергається найбільший вулкан в світі: фото і відео з місця подій

У неділю, 27 листопада 2022 року, близько 23:30 за місцевим часом (09:30 за Гринвічем у понеділок) вулкан Мауна-Лоа почав вивергатися. Минулого разу це сталося в 1984 році. Тоді на Великому острові Гавай проживало небагато людей. Цього разу Геологічна служба США (англ. United States Geological Survey, USGS) попередила приблизно 200 000 осіб про небезпеку. Згідно з повідомленням, виверження “може бути дуже динамічним, а розташування і просування потоків лави — швидко змінюватися».

Виверження Мауна-Лоа, вид з Вайколоа приблизно о 1: 25 за місцевим часом (HST).
Виверження відбувається з вершини вулкана, хоча лава переповнила кальдеру. Геологічна служба США

Гавайська вулканічна обсерваторія (англ. Hawaiian Volcano Observatory, HVO) Геологічної служби США підвищила рівень попередження про вулканічну активність з «рекомендаційного» до найвищого — «попередження».

Фонтани лави вздовж тріщини в північно-східній рифтовій зоні Мауна-Лоа приблизно о 9:30 ранку за тихоокеанським стандартним часом 28 листопада 2022 року. К. Лінн / Геологічна служба США 

Згідно із заявою, HVO також підвищило рівень авіаційної загрози з “жовтого» до “червоного”, щоб підкреслити наявність газів, що переносяться по повітрю, частинок попелу і волокон вулканічного скла — волосся Пеле. Це ниткоподібна форма лави у вигляді волокон з вулканічного скловолокна. Вони утворюються внаслідок розтягування розплавлених базальтових фонтанів, потоків, лавопадів і сплесків лави, яка швидко остигає в повітрі на вітрі.

Хоча зараз будинкам не загрожує небезпека, видно газовий шлейф від тріщинних фонтанів і потоків лави.

Аерофотознімки, зроблені о 7: 15 за місцевим часом (HST) з рейсу цивільного повітряного патруля. Виверження Мауна-Лоа в північно-східній рифтовій зоні. Наталі Делін / Геологічна служба США

З 1843 року, коли відбулося перше добре задокументоване історичне виверження Мауна-Лоа, вулкан вивергався 33 рази. Він піднімається на 4 169 м над Тихим океаном і є частиною вулканів, які сформували Гавайські острови. За даними Служби національних парків США, він становить 51% острова Великого острова Гаваї.

Коли він вивергався в березні і квітні 1984 року, виверження тривало 22 дні, а потік лави поширився в межах 8 км від Хіло, найбільшого міста острова, повідомляє Reuters.

Термічні зображення вулкана. Кредит: USGS


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button