Головна / Земля / Людство може загинути вже до 2290 році

Людство може загинути вже до 2290 році

Людство може загинути вже до 2290 році, розрахували економісти канадської дослідницької компанії BCA.

20522b4eab9b82ccf428c598c500024e
Людству, можливо, залишилося жити не більше 700 років — вкрай малий термін в масштабах історії існування людини, яка налічує близько 3 млн років, випливає з доповіді канадської компанії BCA Research, що спеціалізується на інвестиційних дослідженнях.

У розісланому клієнтам минулого тижня огляді під назвою «Ризик Судного дня» головний стратег BCA Research Пітер Березін, колишній економіст Goldman Sachs, задається нетривіальним для інвестиційного аналізу питанням: чи може наступити кінець світу, і яка ймовірність тотальної загибелі людської цивілізації.

Хоча така гіпотетична подія, як вважається, відноситься до так званих «хвостових ризиків» (tail risk), що передбачають надзвичайно малу ймовірність, недооцінювати її не можна.

«Найбільш невтішно, що наш аналіз передбачає високу ймовірність зникнення людей на горизонті кількох століть, а можливо, і набагато раніше», — говориться в огляді.

Визнаючи, що обчислення таких ймовірностей — це лише гра розуму, Березін тим не менш оцінює в 50% імовірність загибелі людства до 2290 році і 95%, що це відбудеться до 2710 році.

Виникнення розумного життя на Землі саме по собі було рідкісною подією — в іншому випадку люди могли б розраховувати на виявлення хоч яких-небудь слідів собі подібних серед 400 млрд галактик спостережуваного Всесвіту.

Проте досі немає ніяких ознак існування позаземних цивілізацій, міркує Березін. Американський учений Роберт Хенсон у 1996 році пояснив це з допомогою концепції «Великого фільтра», яка в тому числі передбачає високу ймовірність самознищення людства на стадії просунутого технологічного розвитку.

«У нас вже є технології, які дозволяють знищити Землю, але ми ще не розробили технологію, яка дозволить вижити в разі катастрофи», — пише BCA Research.

 
comments powered by HyperComments