Земля

Карта викидів діоксиду сірки з вулкана Кілауеа

3 травня 2018 року відбулося виверження попелу, лави і газу з вулкану Кілауеа на Гаваях. Хмари заважають супутникам НАСА отримувати знімки місцевості в натуральному кольорі. При цьому шлейф містив двоокис сірки (SO2) — газ був виявлений за допомогою інструменту Ozone Mapper Profiler Suite (OMPS) на метеорологічному супутнику Suomi-NPP, керованим Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень.

На наведеній карті показано концентрації SO2, зафіксовані OMPS 3 травня. Максимальна концентрація газу досягла 15 одиниць Добсона.

[box type=”info” ]Діоксид сірки невидимий для нас, але він може вплинути на здоров’я людини і клімат Землі. Газ вступає в реакцію з водяною парою в атмосфері, що може призвести до випадання кислотного дощу. Він також може вступити в реакцію з іншими газами, що призведе до формування аерозольних частинок, в результаті чого утворюється туман або серпанок. У деяких ситуаціях це може викликати зміну клімату.[/box]

За даними Гавайської вулканічної обсерваторії, активність вулкана в основному характеризується викидами лави з трьох невеликих тріщин у статистично відокремленій місцевості Лейлані-Естейтс, що розташована на Великому острові в районі Пулу. В новинах зазначається, що жителям місцевості було наказано евакуюватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button