Екологія

Армія Великобританії готується до зміни клімату

Британські військові приготувалися до нестачі ресурсів

Щоб зберегти обороноздатність країни, британські військові мають намір, в першу чергу, стабілізувати доступ до критично важливих ресурсів.

Roberto Catarinicchia / Unsplash

Британські військові стурбовані неминучістю підвищення температури на планеті на 3,5 градуса Цельсія до 2100 року, про що попереджає нове дослідження, проведене на замовлення Міністерства оборони країни.

«Очікується, що ця тенденція (підвищення температури) збережеться, і прогнозується підвищення температури на 2,3-3,5 ° C до 2100 року, незважаючи на Паризьку хартію 2016 року по обмеженню підвищення температури до 1,5 градусів Цельсія до 2100 року»,
– йдеться в звіті під назвою «Зміна клімату: вивчення наслідків зміни клімату для оборони і безпеки Великобританії».

В результаті «збільшиться попит на Збройні сили – для реагування на непередбачені або екстремальні кліматичні явища як усередині країни, так і за кордоном».

У міністерстві замовлення дослідження пояснили необхідністю «зрозуміти, як армія може адаптуватися до зміни клімату, зберігаючи при цьому обороноздатність». Підвищення температури знаменує нову еру катастроф: більш часті «екстремальні погодні явища, такі як посухи, теплові хвилі, повені, зливи, шторми або урагани. Підвищення рівня моря в прибережних районах і сильні посухи на південь від Сахари можуть привести до міграції, а також до нестачі природних ресурсів і посилення конкуренції, оскільки питної води стане менше і врожайність знизиться, або врожаї будуть повністю знищуватися через екстремальні погодні умови ».

У доповіді виділяються два напрямки дій. Перший – це «військова допомога цивільним властям» (забезпечення порядку в своїй країні), а другий – «гуманітарна допомога в разі стихійних лих» (робота за кордоном, в рамках зобов’язань Великобританії за міжнародною допомогою в разі стихійних лих).

Основними областями, до яких прикута увага британських військових, стали Арктика і Крайня Північ, а також Карибський басейн, Східна Азія і країни Африки, розташовані на південь від Сахари.

Рішення Міністерства оборони Великобританії показало, що відбувається, коли уряди ігнорують небезпеки кліматичної катастрофи – в кінцевому підсумку за справу беруться військові. Проблема в тому, що неможливо запобігти зміні клімату за допомогою військового втручання, але в Великобританії готуються до наслідків необдуманих рішень урядів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button