Екологія

У Німеччині видаватимуть субсидії для вирощування диких рослин на біогаз

З липня Нижня Саксонія – одна з земель Німеччини – видаватиме субсидію у розмірі 500 євро на гектар на вирощування багаторічних дикорослих рослин (квіткових сумішей) для виробництва біогазу.

Міністерство сільського господарства Нижньої Саксонії у цей час готує відповідну програму разом з регіональним Міністерством навколишнього середовища, передає agroxxi.ru.

Метою гранту є розробка екологічно цінного і одночасно економічно життєздатного доповнення до вирощування традиційних енергетичних культур. Директива має набути чинності 1 липня.

Передбачається, що фермерські господарства та лісогосподарські компанії зможуть застосовувати суміші дикорослих рослин на ділянках своїх орних земель влітку 2021 або 2022 року. Можна використовувати суміш полину, алтея (цю культуру називають ще «оксамитовою тополею», еспарцета, жовтої ромашки (або пупавки фарбувальної), фенхеля, буркуну жовтого, коров’яку (вербаскума) і люцерни.

Фермери, які братимуть участь у субсидованому вирощуванні багаторічних дикорослих рослин, зможуть продати отриманий урожай для виробництва біогазу. На другому році росту рослини можуть бути реалізовані в якості альтернативного вихідного субстрату у біогазових установках.

Біорізноманіття та виробництво біогазу йдуть поруч – це результат двох дослідницьких проєктів. Тому у майбутньому буде заохочуватися багаторічне вирощування дикорослих рослин у якості системи культивування на орних землях Нижньої Саксонії.

Субсидування посадки квітучого дикорослу має створити різноманітні середовища проживання для комах і диких тварин, знизити ризик стоку добрив у водойми і знайти шлях відходу від монокультури кукурудзи (в даному регіоні).

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button