Екологія

Ми живемо в найжаркішому десятилітті в історії

Напередодні настання нового року багато згадують рік, що минає. А 2019 рік безперечно вартий нашої уваги. Так, сьомий місяць цього року побив температурний рекорд став найспекотнішим за всю історію спостережень. Але і це ще не все. Згідно зі звітом, нещодавно опублікованому Організацією Об’єднаних Націй, поточне десятиліття стане найспекотнішим в історії. Дослідники прийшли до висновку, що зміна клімату випереджає здатність людства адаптуватися до нього. Ба більше, Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) заявила, що глобальні температури в цьому році були на 1,1 ? вище, ніж доіндустріальні середні показники в період між 1850-1900 роками.

Згідно із заявою ВМО, кількість антропогенних викидів від спалювання викопного палива, вирощування сільськогосподарських культур і транспортування товарів за 2019 рік призведе до подальшого потепління. Океани, які поглинають 90% надлишкового тепла, що виділяється парниковими газами, в даний час мають найвищі зареєстровані температури.

Стан світових морів сьогодні загрожує життєво важливим морським екосистемам, на які покладаються мільярди людей — від продуктів харчування до робочих місць. У жовтні середній рівень моря досяг найвищого за всю історію спостережень показника за рахунок 329 мільярдів тонн льоду, який втратила Гренландія за 12 місяців.

Кількість кліматичних біженців збільшиться

Кожне з останніх чотирьох десятиліть було спекотніше, ніж попереднє. Зміна клімату — це серйозна проблема, з якою зіткнуться майбутні покоління. Однак через глобальне потепління вже сьогодні страждають мільйони людей. У звіті сказано, що тільки в першій половині 2019 року більше 10 мільйонів осіб стали біженцями в межах власних країн — сім мільйонів безпосередньо за екстремальних погодних явищ, таких як шторми, повені і посуха. До кінця року ВМО заявила, що кількість біженців з-за екстремальних погодних може досягти 22 мільйонів. Спека і повені, які раніше відбувалися раз у сторіччя сьогодні стають все більш регулярними. Нагадаємо, що в цьому році сильні шторми спустошували південно-східну Африку, Європа страждала через екстремальну спеку, а лісові пожежі виходять з-під контролю в Австралії, Каліфорнії, Росії і Бразилії.

Мы живем в самом жарком десятилетии в истории
Кількість шкідливих викидів в атмосферу продовжує зростати

Чи ми зможемо адаптуватися до зміни клімату?

Навряд чи. В даний час представники різних країн ведуть вирішальні переговори в Мадриді, спрямовані на остаточне доопрацювання Паризької угоди по клімату 2015 року, яка зобов’язує країни працювати над тим, щоб не допустити подальшого підвищення глобальної температури. Так, в минулому році Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) розповіла про необхідність скорочення викидів парникових газів і переходу світової економіки на поновлювані джерела енергії. Однак викиди продовжують рости. І хоча уряди витрачають сотні мільярдів доларів на субсидування викопного палива, в Мадриді, схоже, немає єдиної думки про те, як країни, що вже мають справу з кліматичною катастрофою можуть адаптуватися до нової реальності. Частина дискусій націлена на те, щоб змусити діяти світових лідерів раніше терміну. Фридерик Отто, заступник директора Інституту екологічних змін Оксфордського університету, вважає, що в доповіді ВМО «підкреслюється, що ми не адаптувалися до потепління на рівні 1,1?.» Це означає, що швидше за все у разі підвищення глобальної температури ми будемо не здатні до неї адаптуватися.

Джерело: https://hi-news.ru/

Кнопка «Наверх»
Закрыть