Технології

Армія США планує до 2050 року отримати універсальних солдатів-«кіборгів»

Пентагон вважає, що новітні технології дозволять створювати якісь гібриди людини і машини.

Кадр з фільму «Універсальний солдат» / ©TriStar Pictures

Про можливість появи роботизованих солдатів повідомляє видання Popular Mechanics з посиланням на звіт Збройних сил США «Cyborg Soldier 2050: Human/Machine Fusion and the Implications for the Future of the DOD». В американських Сухопутних силах вважають, що до 2050 року можуть з’явитися технології, які дозволяють перетворити звичайного солдата в подобу універсального «супербійця» з кібернетичними властивостями.

У своєму дослідженні Міністерство оборони приходить до висновку, що такі солдати можуть володіти поліпшеним зором і слухом, більш розвиненою мускулатурою, а нові засоби зв’язку будуть чимось на зразок «телепатії».

Зараз солдати Армії США використовують громіздкі, важкі окуляри нічного бачення, щоб мати можливість розгледіти противника в темряві. Одним з рішень труднощів, пов’язаних з цими пристроями, можуть стати контактні лінзи з такими ж можливостями. Не виключено, що вони будуть мати цифровий зум і отримають технології доповненої реальності, покликані відображати найбільш важливі деталі.

Що стосується фізичної сили, то не виключено створення спеціальних пристроїв, внаслідок яких можна швидше відновлювати втомлені м’язи. У свою чергу, цифрова «телепатія» дозволить миттєво обмінюватися даними на полі бою.

Враховуючи темпи технологічного розвитку, досягти всього цього, на думку авторів дослідження, можна буде приблизно за 30 років. Водночас застосування деяких технологій ставить не тільки суто технічні, але й морально-етичні питання. Автори відзначають, що хоча такі технології можуть знайти застосування в різних сферах життя, ймовірно, їх використання буде обмежено в рамках ряду силових структур.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть