Технології

Квантовий комп’ютер вперше з’єднали з найпотужнішим суперкомп’ютером в Європі

Фінські вчені вирішили дізнатися, що буде, якщо з’єднати два найпотужніших обчислювальних інструменти сучасності. Вони збільшили робоче навантаження пристроїв в десятки разів.

Дослідники з фінського технічного інституту VTT провели експеримент і з’єднали квантовий комп’ютер з найпотужнішим суперкомп’ютером в Європі. Вони хотіли з’ясувати що станеться, якщо поєднати два найпотужніших сучасних обчислювальних інструменти.

Вони поєднали Helmi, квантову комп’ютерну систему, з суперкомп’ютером Lumi, який знаходиться в центрі обробки даних CSC в Каяані. Зараз Lumi займає третє місце серед найпотужніших суперкомп’ютерів у світі і є найпотужнішим у Європі.

Дослідницький проект спрямований на вивчення застосування квантових обчислень для прискорення робочих навантажень, квантових алгоритмів та програмного забезпечення.

Дослідники хотіли представити світ, в якому квантові системи працюють у поєднанні з суперкомп’ютерами, щоб скоротити час, необхідний для завершення моделювання без втрати точності. Систему можна використовувати для прогнозування погоди і швидко мінливих погодних явищ — ураганів або цунамі.

“Зараз Lumi є найпотужнішою в світі суперкомп’ютерною інфраструктурою з квантовими обчисленнями, — зазначив Пекка Маннінен, директор Lumi. – Це означає, що у нас є всі рушійні сили майбутнього обчислень, які легко інтегровані і готові до використання».

У порівнянні з квантовими системами таких компаній, як D-Wave і IBM, система Helmi від VTT є не дуже масштабною — вона складається всього з п’яти кубітів. Зараз VTT працює над системами на 20 і 50 кубітів, вона заплановані на 2024 рік. IBM же вже запустила систему Eagle з 127 кубітами в 2021 році і в 2025 році введе систему з 4158 кубітами.

“Цією ініціативою ми створюємо основу для майбутньої великомасштабної інфраструктури квантових обчислень у Фінляндії, — додали дослідники. – Перше покоління квантових комп’ютерів буде найбільш цінним для навчання дослідників і студентів квантовим алгоритмам і обчислень, а також суміжних технологій».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button