Здоров'я

Ароматизатори, які ми їмо: як розпізнати обман?

Сучасні продукти – це чудеса підмін і багата палітра хімічних елементів, і навіть найвимогливіший покупець не завжди визначить обман. До яскравих прикладів можна віднести овочеві слойки, в яких немає овочів, «корисну» каву без кофеїну, фруктові цукерки без найменшого натяку на фруктову основу і безліч інших «чарівних» продуктів.

11-04-15-foto-600x380-1

Наведемо малий список ароматизаторів, які обманюють наші смакові рецептори.

Почнемо з бутану (третинний бутілгідрохінон). Ця речовина відома як антиокислювач, її додають також в напівфабрикати для того, щоб продукт довше залишався свіжим. Інше використання – запальнички.

Далі йде жіночий гормон естроген, який у великій кількості міститься в коров’ячому молоці, так як корів годують ним для високих надоїв цілий рік. Так зі споживанням пастеризованого молока людина отримує додатково величезну дозу гормонів.

Суха зелень, така як кріп або петрушка, при зневодненні і обробці втрачає всі свої поживні властивості, а застосовується в основному як підсилювач смакових властивостей.

Читайте також: 

Далі за списком пропілен гліколь, що є, по суті, антифризом. Ця речовина не дає замерзнути знежиреному морозиву і дозволяє йому залишатися м’яким і смачним. Також антифриз застосовують в зволожуючих кремах для обличчя і автомобілях, а ще в соусах і кормах для домашніх тварин.

Ну і, звичайно ж, не варто залишати без уваги такий звичний і ароматний ванілін, який є відходами паперового виробництва. Ця речовина повсюдно застосовується для ароматизації хлібобулочних виробів та солодощів.

А найбільш примітна добавка, мабуть, – боброва струмінь (кастореум). Дозволяє штучним ароматизаторам малини придбати насичений яскраво-виражений смак. Активно використовується у випічці і напоях зі смаком малини. А отримують цей аромат з анальних залоз бобрів.

Так що наступного разу, купуючи рулет в красивій упаковці або ароматизований малиновий чай, подумайте, з чого він зроблений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button