Здоров'я

Біль у горлі може свідчити про перші симптоми онкології — ларинголог

У сезон ГРВІ горло болить часто: банальні вірусні захворювання, ангіна, застуда чи просто невчасно випитий холодний напій. Про це розповідає GSMinfo.

Фото від Tharakorn

«Інколи біль минає за декілька днів, може полегшуватися різноманітними аерозолями та льодяниками. А ще ми майже ніколи не хвилюємось, якщо болить горло. Мовляв, це чи не найпростіший з усіх симптомів. Більше тривоги у нас викликає сильний кашель чи висока температура. І даремно, вважає відомий у світі ларинголог Омід Мехдізаде. Медик заявив, що біль у горлі може свідчити про перші симптоми онкології», — ідеться у повідомленні.

Видання нагадує, що від раку горла щороку помирає понад 4000 людей.

Щоб розпізнати тривожний симптом і вчасно звернутися до лікаря, потрібно враховувати, що зазвичай такий біль виникає за відсутності інших симптом ГРВІ.

Найбільше має насторожувати раптовий біль у горлі, який не полегшується жодними ліками та не минає тривалий період часу, а інших ознак ГРВІ немає. Він може притуплюватися, але не щезати зовсім. Це перша ознака того, що потрібно негайно проконсультуватися зі спеціалістами.

Інші симптоми, які теж не можна ігнорувати — тривала захриплість. Горло може не боліти, але захриплість не минатиме. Ба більше, вона супроводжуватиметься певним здавленням у горлі. Вам наче щось заважатиме ковтати. Відчуття, ніби в горлі щось застрягло. Людям зазвичай стає важко дихати, з’являється задишка, а згодом — постійне покашлювання.

«Проконсультуватися з лікарем треба у будь-якому випадку. Інколи біль у горлі справді може бути спричинений вірусною інфекцією, інколи подібні симптоми можуть спостерігатись у курців, які викурили заважкі для себе сигарети. Подібна симптоматика може бути й за коронавірусу. В будь-якому випадку — не панікувати. Консультація грамотного лікаря та жодного самолікування — запорука здоров’я», — ідеться у повідомленні.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button