Здоров'я

Перший триместр: харчування, розвиток плода

Зародження життя, вагітність, народження та годування малюків материнським молоком – це нормальний, природний стан та призначення жінки. Настання вагітності для жінок може бути очікуваним чи неочікуваним, але ті з них, які вже виховали дітей, впевнено скажуть: немає нічого приємнішого від народження власної дитини, яка обожнюватиме матусю все життя, немає більшого щастя, ніж спостерігати, як дитинка вчиться говорити, ходити, наслідувати дорослих, і жодні клопоти вагітності з цим просто неможливо порівняти!

Перший триместр: харчування, розвиток плода

Найкраще готуватися до вагітності заздалегідь, причому обом майбутнім батькам. Адже здоровий спосіб життя, відмова від паління тютюну, зловживання алкоголем роблять перебіг вагітності набагато більш спокійним та здоровим, зміцнять імунітет майбутньої матері, а отже – імунітет ще навіть незачатої і ненародженої дитини. А ще майбутнім батькам, а насамперед – жінці, дуже важливо знати про вагітність та її перебіг якомога більше, а для цього – відвідувати сайт http://svitmam.ua/themes/tag/1_trimestr і отримувати інформацію, спілкуватись, задавати питання.

Організм жінки дуже “мінливий” – він легко пристосовується до кожного стану, який вона переживає в різні періоди життя. Сам момент зачаття жінка не відчуває. Навіть у пізніші терміни настання вагітності вона може відчувати або не відчувати. Більше того, кров’янисті виділення з піхви можуть продовжуватись і під час вагітності, “маскуючи” її настання. У випадках найменших сумнівів жінка зобов’язана звернутися до лікаря. Але у інших випадках науковий прогрес дав їй можливість і самій уникнути нервувань. Винайдені і широко поширені тести на вагітність, що продаються в кожній аптеці України, дають змогу визначити факт вагітності на самих ранніх термінах.

Читайте також: Народження дитини дарує батькам 2 роки щастя

Тільки уявити собі – розмір майбутньої дитини в кінці 4 тижня вагітності – 1 мм! Поки жінка справлялась зі щастям і захватом від вагітності, що настала, плід постійно росте. А вже в кінці 12 тижня майбутній малюк має нирки, відкриває рот, ворушить ніжками і ручками, стискає кулачки. При цьому його розмір – всього кілька міліметрів!

Вагітність, як всі знають, триває здебільшого біля 9 місяців, або 36 тижнів. Перших три місяці вагітності медицина називає “першим триместром”. За цей період відбуваються важливі зміни в організмі жінки, і одночасно – формування організму плода, маленького осередку життя, яке пульсує в лоні майбутньої матері.

Перший триместр – дуже важливий. І тому в першу чергу вагітна повинна стати на облік до лікаря. Адже медичний контроль за перебігом вагітності, своєчасне УЗД, аналізи, медичні поради майбутній мамі – все це запорука того, що малюк народиться здоровим і швидко почне усміхатися і тягнути ручки до тата з мамою.

Харчування вагітної в цей період повинно бути екологічно чистим та різноманітним. Їй потрібно відмовитися від продуктів з харчовими добавками, від спецій, надміру жирного та гострого, і назовсім – від тютюну та інших шкідливих речовин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button