Всесвіт

Астероїд Бенну відколовся від стародавнього океанічного світу, припускає аналіз (фото)

Фосфат магнію-натрію, виявлений у зразку, вказує на те, що астероїд міг відколотися від стародавнього, невеликого, примітивного океанічного світу.

Дослідники НАСА опублікували результати аналізу зразків астероїда Бенну, доставлених на землю місією OSIRIS-REx. Хоча вже перші дослідження показали, що зібрані зразки містять вуглець і воду, можливо, більш значущим є виявлення вченими фосфату магнію-натрію, який вказує на минуле Сонячної системи.

Фрагменти астероїда. На верхньому лівому зображенні показана темна частинка Бенну довжиною близько 1 мм, вкрита фосфатами. Зображення: Lauretta & Connolly et al., Meteoritics & Planetary Science.

На Землі фосфат магнію-натрію знаходять у деяких мінералах і геологічних утвореннях. Але, згідно з пресрелізом NASA, його присутність на Бенну здивувала вчених, оскільки він не був помічений у даних дистанційного зондування до збору зразків. Присутність цієї речовини натякає на те, що астероїд міг відколотися від давно зниклого, крихітного, примітивного океанічного світу.

Наявність і стан фосфатів, а також інших елементів і сполук на Бенну, передбачає водне минуле астероїда. Бенну потенційно міг колись бути частиною більш вологого світу. Хоча ця гіпотеза потребує подальшого вивчення, – говорить Данте Лауретта, співавтор дослідження

Аналіз зразків показав, що переважним компонентом реголіту на астероїді є філосілікати, що містять магній, в основному серпентин і смектит. Подібні породи зазвичай зустрічаються в серединно-океанічних хребтах на Землі. Порівняння цих серпентинітів з їхніми земними аналогами допоможе відновити геологічне минуле Бенну, вважають учені.

Хоча поверхня астероїда, можливо, піддавалася впливу води після утворення, він все ще зберігає деякі стародавні характеристики, які, на думку вчених, були присутні в ранні дні Сонячної системи. Поверхневі матеріали все ще містять деякі оригінальні риси хмари газу і пилу протопланетного диска Сонячної системи.

Проведений аналіз підтвердив, що астероїд багатий вуглецем, азотом і деякими органічними сполуками. Усі ці матеріали є важливими компонентами для розвитку життя на Землі. Дослідники продовжать аналізувати матеріали.

Цей матеріал є ключем до розгадки складних процесів формування Сонячної системи та пребіотичної хімії, яка могла сприяти виникненню життя на Землі, – говорить Данте Лауретта, співавтор дослідження

Астероїд Бенну віком 4,5 мільярда років являє собою капсулу часу, яка зберігає інформацію про минуле Сонячної системи. Дослідники сподіваються, що аналіз зразків допоможе дізнатися більше про період формування планет і про походження води на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button