Всесвіт

“Хаббл” сфотографував сяючі рукави проміжної спіральної галактики (фото)

НАСА представило новий знімок космічного телескопа “Хаббл”. В об’єктив потрапила проміжна спіральна галактика.

Новий знімок розкриває структуру сяючої спіральної галактики NGC 1961, розташованої на відстані в 180 млн світлових років від землі в сузір’ї Жирафа. Ця галактика належить до типу проміжних спіральних галактик з активним ядром.

У галактик з активним ядром дуже яскравий центр, сформований надмасивною чорною дірою. Вона притягує матеріал зі свого оточення і випускає величезну кількість радіації у вигляді яскравих струменів і вітрів, що живлять активне ядро галактики. Через активне галактичного ядра такі галактики досить складно розглянути: воно затьмарює більшу частину зображення.

Спіральна галактика NGC 1961. Зображення: NASA, ESA, J. Dalcanton (University of Washington), R. Foley (University of California-Santa Cruz), G. Kober (NASA Goddard/Catholic University of America)

Технічні можливості телескопа “Хаббл” долають це обмеження і дозволяють заглянути всередину. На зображенні можна побачити розсип молодих зірок, сяючих блакитним світлом. У НАСА відзначають, що активне галактичне ядро NGC 1961 відноситься до досить поширеного типу. Воно випускає низькоенергетичні заряджені частинки.

У NGC 1961 немає чітко вираженої центральної структури, що нагадує стрижень або перемички, яка діє як воронка втягуючи речовину в ядро з навколишнього акреційного диска. Вчені класифікували цю галактику, як проміжну, що займає місце між спіральними галактиками з перемичкою і без перемички.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments