Фото

Астероїд Бенну з відстані 330 км

Представлена фотографія є найбільш детальним на даний момент зображенням астероїда Бенну (101955 Bennu). Вона складена з восьми знімків, зроблених станцією OSIRIS-REx 29 жовтня 2018 року. У момент зйомки апарат знаходився на відстані близько 330 км від астероїда.

За час, що минув між першим і останнім знімком, Бенну встиг повернутися на 1.2 градуси. Щоб зібрати фотографії в єдине зображення і домогтися максимального дозволу, фахівці місії використовували спеціальний комп’ютерний алгоритм. На отриманому знімку Бенну займає площу, еквівалентну 100 пікселів. Північний полюс астероїда знаходиться вгорі.

Зображення дозволяє розглянути основні деталі поверхні Бенну. Як і припускали дослідники, зовні він вельми нагадує астероїд Рюгу (162173 Ryugu), який зараз досліджує японська станція «Хаябуса-2». Але астероїди розрізняються розмірами. Діаметр Рюгу становить близько 900 м, Бенну — приблизно 510 м.

Астероид Бенну с расстояния 330 км
Зліва Рюгу, праворуч Бенну

В той же день, коли було отримано зображення, OSIRIS-REx виконав черговий маневр, який зменшив його швидкість відносно Бенну з 5.2 м/c до 0.11 м/c. Остання корекція курсу запланована на 12 листопада. В разі її успіху, до 3 грудня OSIRIS-REx вийде на позицію, що знаходиться на відстані 20 км від поверхні Бенну.

Кнопка «Наверх»
Закрыть