Земля

Астероїд, який вбив динозаврів, вдарив у «слабке місце» нашої планети

Дослідники з Університету Тохоку (Японія) виявила свідчення, які вказують на те, що якби астероїд, що врізався в поверхню нашої планети 66 мільйонів років тому і сформував кратер Чіксулуб, приземлився десь в іншому місці на поверхні Землі, то наслідки його падіння не були б настільки руйнівними. У своїй новій роботі Куніо Кайхо (Kunio Kaiho) і Нага Ошіма (Naga Oshima) доводять, що падіння астероїда в якій-небудь іншій частині планети залишило б шанс вижити динозаврам.


Вчені всього світу прийшли до єдиної точки зору щодо причини вимирання динозаврів – цю подію пов’язують з падінням великого астероїда біля берегів ділянки суші, яка сьогодні відома як півострів Юкатан. Падіння цього астероїда підняло в повітря настільки великі кількості сажі та іншого матеріалу, що температура на планеті стала надто низькою (приблизно на три роки) для існування динозаврів та інших наземних тварин. Однак тепер видається, що динозаври могли б вижити, якби астероїд потрапив в будь-яку іншу точку поверхні планети.

У своїй роботі Кайхо і Ошима за допомогою комп’ютерного моделювання показують, що кількість сажі, яка піднялася в повітря при падінні астероїда на поверхню Землі, в основному визначається змістом «вуглеводнів» («вуглеводнів» автори статті відносять нафту, вугілля, а також кам’янисті гірські породи, які містять нафту) в тій ділянці кори нашої планети, куди потрапляє космічний камінь. Дослідники визначили, що в місці падіння астероїда, який сформував кратер Чіксулуб, щільність розподілу «вуглеводнів» є особливо високою (на 87 відсотках площі поверхні Землі щільність розподілу вуглеводнів має меншу величину). Якби астероїд потрапив в будь-яку іншу точку поверхні земної кулі (крім коричневої зони на фото), в повітря піднялося б значно менше сажі, і динозаври мали б реальний шанс вижити, вважають автори.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button