Всесвіт

Астрофізики остаточно виключили на Венері можливість життя, яке ми знаємо

Нове дослідження показало, що життя, яке ми знаємо, неможливе в атмосфері Венери. Результати роботи публікує Nature Astronomy.

Пошуки життя на найближчій до Землі планеті поки виявилися безплідними. У 2020 році вчені виявили в атмосфері Венери газ фосфін, який, як відомо, виробляється бактеріями на Землі. Пізніше це відкриття піддалося сумніву, виявилося, що за фосфін вчені прийняли абсолютно іншу речовину – діоксид сірки.

У новому дослідженні вчені задалися питанням, а чи достатньо води в атмосфері Венери, щоб зробити життя на планеті можливим. Виявилося, що, незважаючи на помірну температуру в середніх шарах атмосфери Венери, там відсутня інша необхідна умова для життя. А саме достатню кількість води, велика частина якої міститься в краплях сірчаної кислоти.

Щоб зрозуміти, чи можливе життя в атмосфері планети, вчені оцінили активність води – параметр, пов’язаний з відносною вологістю. Активність води визначає працездатність клітин мікробів, тому вона і визначає населеність. Цей параметр знаходиться в межах від 0 до 1, причому одиниця відповідає 100% вологості.

У 2017 році мікробіолог Джон Холлсворт виявив наземний гриб, який може вижити при параметрі вологості 0,585. Це найзасушливіші умови, при яких біологічна активність коли-небудь вимірювалася. Однак в атмосфері Венери не вижити навіть таким стійким організмам. З’ясувалося, що активність води там не більш 0,004. Інакше кажучи, атмосфера на планеті виявилася в сто разів сухішою, ніж межа існування найвитриваліших організмів на Землі.

Щоб розрахувати концентрацію води, вчені використовували існуючі вимірювання семи американських і радянських зондів і одного орбітального апарату, відправленого до Венери в кінці 1970-х – початку 1980-х років.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button