Всесвіт

«Паркер» наблизиться до Сонця на рекордно близьку відстань

Зонд НАСА «Паркер» наблизиться до Сонця на рекордно близьку відстань. Вчені зможуть отримати більше інформації про зовнішню атмосферу зірки.

Сонячний зонд НАСА «Паркер» поб’є свій же рекорд і стане найближчим об’єктом, який наближався до Сонця. Зонд поб’є свій попередній рекорд, пройшовши в межах 13,5 млн км від поверхні Сонця і рухаючись зі швидкістю 466 тис. км / год.

Це буде шостий політ зонда до Сонця з моменту його запуску в 2018 році. В міру того, як він обертається навколо Сонця, з кожним проходом він стає все ближче до зірки, а протягом літа отримує додатковий поштовх, використовуючи гравітацію Венери, щоб відрегулювати свою траєкторію. У липні цього року зонд підійшов до поверхні Венери лише на 833 км, а гравітаційна допомога від цього маневру дозволила зонду наблизитися до Сонця в 1,5 раза ближче.

«Ми завжди ставимо собі питання, чи побачимо ми щось нове в міру того, як ми стаємо все ближче і ближче до Сонця. Як сходить сонячний цикл і Сонце стає все більш активним, ми можемо спостерігати за цією активністю з небаченою раніше точки зору », — відзначили в НАСА.

Зонд збирає дані про активність Сонця, щоб дослідники могли дізнатися про його зовнішню атмосферу. Підходи дозволяють зонду збирати вимірювання ближче до Сонця, ніж будь-коли, а також отримувати зображення корони поблизу.

Вчені хочуть знати більше про сонячний вітер — потік заряджених частинок, що вивільняються з корони, оскільки вітер може переміщатися по сонячній системі і впливати на космічну погоду. На Землі космічна погода впливає на супутниковий зв’язок та електричні системи кораблів на орбіті, і випромінювання може навіть впливати на астронавтів теж.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»