Всесвіт

Що робити з космічним сміттям?

космічне сміттяМіністерство Оборони США шукає шляхи переробки старих космічних супутників і їх уламків як деталі для нових супутників.

У рамках програми “Фенікс” (Phoenix) під егідою Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA – Агентство передових оборонних дослідницьких проектів) міноборони США буде переробляти все ще придатні деталі та елементи старих супутників для використання їх у нових космічних системах.

Для цих цілей планується створити роботизований космічних апарат з руками-маніпуляторами, який буде демонтувати і збирати старі антени і інші деталі закінчують свій термін функціонування супутників на орбіті Землі в 22 000 милях від нас.

Всі зібрані деталі зі супутників, що вийшли “на пенсію”, будуть перероблятися, а потім інтегруватися в нові невеликі наносупутники та інші недорогі космічні системи для запуску із Землі в космос.

“Якщо програма” Фенікс “виправдає себе і буде успішною, то космічне сміття перетвориться на космічні ресурси для будівлі нових супутників” – заявила натхнена Регіна Дуган (Regina Dugan), директор агентства DARPA.

Проект здається дійсно цікавим і багатообіцяючим. Він може допомогти вирішити деякі проблеми, пов’язані з забрудненням космічного простору техногенним сміттям, а також допомогти у створенні нових недорогих космічних систем. За словами експертів, використання перероблених матеріалів (технологія ресайклінгу) допоможе значно здешевити вартість спорудження і запусків деяких супутників та інших космічних систем. Приміром, доставка на орбіту великих і громіздких антен для супутників вимагає великих витрат. Але установка старих антен на нові супутники обійдеться значно дешевше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button