Всесвіт

Що робити з космічним сміттям?

космічне сміттяМіністерство Оборони США шукає шляхи переробки старих космічних супутників і їх уламків як деталі для нових супутників.

У рамках програми «Фенікс» (Phoenix) під егідою Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA — Агентство передових оборонних дослідницьких проектів) міноборони США буде переробляти все ще придатні деталі та елементи старих супутників для використання їх у нових космічних системах.

Для цих цілей планується створити роботизований космічних апарат з руками-маніпуляторами, який буде демонтувати і збирати старі антени і інші деталі закінчують свій термін функціонування супутників на орбіті Землі в 22 000 милях від нас.

Всі зібрані деталі зі супутників, що вийшли «на пенсію», будуть перероблятися, а потім інтегруватися в нові невеликі наносупутники та інші недорогі космічні системи для запуску із Землі в космос.

«Якщо програма» Фенікс «виправдає себе і буде успішною, то космічне сміття перетвориться на космічні ресурси для будівлі нових супутників» — заявила натхнена Регіна Дуган (Regina Dugan), директор агентства DARPA.

Проект здається дійсно цікавим і багатообіцяючим. Він може допомогти вирішити деякі проблеми, пов’язані з забрудненням космічного простору техногенним сміттям, а також допомогти у створенні нових недорогих космічних систем. За словами експертів, використання перероблених матеріалів (технологія ресайклінгу) допоможе значно здешевити вартість спорудження і запусків деяких супутників та інших космічних систем. Приміром, доставка на орбіту великих і громіздких антен для супутників вимагає великих витрат. Але установка старих антен на нові супутники обійдеться значно дешевше.

Кнопка «Наверх»
Закрыть