Земля

Астрономи отримали фотографію Антареса (відео+фото)

Для цього астрономи скористалися допомогою Дуже Великого Телескопа-Інтерферометра ESO (VLTI), встановленого в обсерваторії Параналь.

VLTI володіє можливістю складати світлові потоки від окремих телескопів комплексу VLT — як основних 8.2-метрових, так і допоміжних 1.8-метрових. В результаті утворюється віртуальний телескоп з еквівалентним діаметром дзеркала до 200 метрів. Це дозволяє отримувати зображення з деталізацією, яка набагато перевершує деталізацію кожного з задіяних телескопів окремо.

Завдяки VLTI, астрономи отримали найкраще зі зроблених до теперішнього часу зображень поверхні іншої зірки (за винятком Сонця). Також була складена перша карта швидкостей речовини в атмосфері Антареса. Для цього був використаний VLTI в комплекті з трьома допоміжними телескопами, а також приймач AMBER, який зробив інфрачервоні зображення зірки.

В ході дослідження астрономи виявили турбулентний газ низької щільності на значно більших, ніж передбачалося, відстанях від поверхні Антареса. На їхню думку, зафіксовані рухи газу не можуть бути зумовлені конвекцією, тобто великомасштабними переміщеннями речовини при перенесенні енергії з ядра зірки в її зовнішню атмосферу. Це говорить про те, що у протяжних атмосферах червоних надгігантів ймовірно діє якийсь інший, поки ще невідомий нам механізм турбулентності.


Антарес розташований на відстані приблизно 600 світлових років від Сонця. Це класичний червоний супергігант. Антарес вже зійшов з головної послідовності, і його атмосфера розширилася. При масі в 12 сонячних, діаметр зірки приблизно в 700 разів більше, ніж у Сонця. За оцінками, початкова маса Антареса становила близько 15 сонячних. Три сонячні маси були викинуті зіркою за час її існування. В майбутньому Антарес майже напевно перетвориться на наднову. Швидше за все, це відбудеться вже протягом найближчих сотень тисяч років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button