Земля

На Землі відбувається шосте масове вимирання хребетних тварин

За оціночними даними, за останні 100 років в результаті діяльності людини з лиця Землі зникло майже 500 видів хребетних. Дослідники припускають, що тільки незначна частина тварин, вимерлих через людську діяльність, залишить після себе слід у вигляді скам’янілостей.

443fa1f7ef32f5232b2253ffb8127521

Вчені з Університету Іллінойсу в США спробували поглянути на палеонтологічний літопис, яка формується в наші дні, очима дослідників з далекого майбутнього. Палеонтологи вивчали дані по скам’янілостям, хто має відношення до сучасних видів ссавців – як і тих, які перебувають на межі зникнення, так і тим, яким вимирання поки не загрожує.

Згідно з висновками дослідження, опублікованого в журналі Ecology Letters, люди внесли в базу даних інформацію всього за 9% сучасних видів ссавців, що знаходяться під загрозою зникнення. Імовірність того, що в бази будуть внесені тварини, яким вимирання поки не загрожує, становить близько 20%.

Це може збити з пантелику дослідників майбутнього, оскільки тварини, яким загрожує вимирання, з більшою ймовірністю не залишать жодних слідів свого існування. Особливо це стосується дрібних тварин.

Раніше міжнародна команда вчених під керівництвом Пола Ерліха зі Стенфордського університету (США) прийшла до висновку, що на Землі було шість масових вимирань хребетних тварин. Головна причина вимирання – діяльність людини. За словами вчених, в даний час під загрозою вимирання знаходиться близько 40% амфібій і 25% ссавців. Фахівці попереджають, що темпи вимирання тварин наблизилися до тих, якими вони були 66 мільйонів років тому, коли з нашої планети зникли динозаври.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button