Всесвіт

Сонячну корону показали в рекордно високій роздільній здатності (відео)

Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало відео, зняте під час другого зближення космічного апарату з Сонцем. Воно показує корону зірки в максимальній деталізації і з найвищою роздільною здатністю.

Космічний зонд Solar Orbiter вдруге зблизився з Сонцем 12 жовтня. У цей момент апарат знаходився на відстані всього в 0,29 а. о. від зірки, всередині орбіти Меркурія.

Відео, опубліковане ESA, було знято 13 жовтня незабаром після проходження найближчої точки. Для його створення використовувалися дані, отримані апаратом екстремального ультрафіолетового зображення (EUI) зонда, який забезпечує максимальну якість зйомки на сьогодні.

Відео: ESA & NASA / Solar Orbiter / EUI Team; acknowledgement: Frеdеric Auchre, IAS

Кожен піксель зображення охоплює 105 км поверхні Сонця. А площа всього кадру являє собою поверхню рівноцінну 2 048 планет, розміром з Землю.

Корона – це зовнішня атмосфера Сонця. На цьому відео показана “спокійна” область, на якій майже не спостерігаються сліди активності. Електрично заряджений газ, відомий тут як плазма, знаходиться в постійному русі, направляється і прискорюється змінами магнітного поля Сонця. Склепіння яскравої плазми у фільмі утримуються на місці петлями магнетизму, які виходять у зовнішню оболонку з надр зірки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments