Земля

Вчені знайшли слабке місце тиранозавру рексу

Радіологічне товариство Північної Америки опублікувало результати КТ-сканування кісток щелепи тиранозавра рексу (Tyrannosaurus rex).

Фото від Science Photo Library

Учені з Німеччини виявили захворювання кісток у скам’янілій щелепі тиранозавра рексу за допомогою методу неруйнівної візуалізації на основі комп’ютерної томографії. Обстеження показало, що у знаменитого тиранозавра була інфекція кісток.

За словами експертів, такий метод стане в нагоді палеонтологам як альтернатива звичайним методам оцінки скам’янілостей, які передбачають знищення зразків. Результати дослідження вчені представили на щорічних зборах Радіологічного товариства Північної Америки (RSNA).

КТ-реконструкція щелепи динозавра. Фото: RSNA і Чарлі Хемм, доктор медицини.

Тиранозавр був масивним хижим динозавром, який мільйони років тому ходив по території, яка зараз є західною частиною США. У 2010 році палеонтолог, який працював в окрузі Картер, штат Монтана, виявив один з найповніших скелетів тиранозавра. Останки датуються 68 млн років тому, це означає, що динозавр жив в пізньому крейдяному періоді. Скам’янілості продали інвестиційному банкіру, який назвав його Трістан Отто, перш ніж віддати його в оренду Музею природи Берліна в Німеччині. Це один з двох оригінальних скелетів тиранозавра в Європі.

Череп тиранозавра рексу, який вивчали дослідники. Фото: RSNA та Чарлі Хемм, доктор медицини.

Чарлі Хемм, доктор медицини, радіолог університетської лікарні Шаріте в Берліні, та його колеги нещодавно досліджували частину нижньої лівої щелепи динозавра. У той час як попередні дослідження скам’янілостей в основному покладалися на інвазивний відбір проб і аналіз, доктор Хамм та його колеги використовували техніку двоенергетичної комп’ютерної томографії (DECT, (Dual Energy CT) DECT використовує рентгенівські промені з двома різними рівнями енергії, щоб надати інформацію про склад тканин та процеси захворювання, які неможливі при одноенергетичній КТ.

При візуальному огляді та комп’ютерній томографії вчені виявили потовщення та утворення, яке доходило до кореня одного із зубів. Також метод DECT виявив скупчення фтору, яке сигналізувало про знижену щільність кісток. Подальше дослідження підтвердило слабке місце одного з найбільших наземних. хижаків усіх часів – йому поставили діагноз пухлинний остеомієліт.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button