Всесвіт

Розмір найбільшого телескопа в світі буде вражаючим (8 фото)

Європейський Надзвичайно Великий Телескоп (European Extremely Large Telescope, E-ELT), який планується побудувати до 2024 році в Чилі на вершині гори Армасонес на висоті 3060 метрів, буде мати діаметр первинного рефлектора 40 метрів і стане найбільшим наземним телескопом у світі.

Він буде використовуватися для спостереження за космічними явищами у видимому й інфрачервоному діапазонах. Очікується, що новий телескоп забезпечить зображення в 16 разів більш чіткі, ніж з космічного телескопа Hubble. А 39-метрове головне дзеркало зможе збирати в 100 мільйонів разів більше світла, ніж людське око; у 8 мільйонів разів більше, ніж телескоп Галілея і в 26 разів більше, ніж телескопи групи Very Large Telescope.

[ads2] Будівництво астрономічної обсерваторії розпочалося в 2014 році — відразу після того, як Південна європейська обсерваторія отримала 1 мільярд євро на фінансування першої черги проекту. На представленому нижче анімованому зображенні можна бачити будівлю телескопа в порівнянні з чинним Дуже Великим Телескопом (European Very Large Telescope, в центрі), а також поряд з пірамідами в Гізі, Колізеєм у Римі та Статуєю Свободи в Америці.

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button