Всесвіт

Вчені зафіксували перші миті вибуху суперновою

Вчені змогли вперше зафіксувати перші секунди вибуху зірки. Тепер вони можуть детальніше вивчити цей процес.

Вперше в історії астрономи Австралійського національного університету (ANU) у співпраці з НАСА та міжнародною групою дослідників показали перші моменти наднової – загибелі зірки через вибух. Вони зробили це в деталях, які не можна було зафіксувати раніше.

Дослідники ANU записали початковий сплеск світла, який спостерігається, коли перша ударна хвиля проходить через зірку перед її вибухом. Патрік Армстронг, який очолював дослідження, зазначив, що астрономів особливо цікавить, як яскравість світла змінюється до вибуху. Це явище відоме як «крива охолодження ударної хвилі» для того, щоб дізнатися, який тип зірки викликав вибух.

«Це перший випадок, коли кому-небудь вдалося так докладно розглянути повну криву охолодження ударної хвилі наднової», – зазначили вчені.

Вчені відзначили, що оскільки початкова стадія наднової відбувається так швидко, більшості телескопів дуже важко зареєструвати це явище. Досі наявні дані були неповними й включали тільки затемнення кривої охолодження ударної хвилі й подальший вибух, але ніколи – яскравий спалах світла в самому початку наднової.

Це відкриття дасть нам дані, необхідні для ідентифікації інших зірок, які стали надновими, навіть після їх вибуху. Дослідники ANU перевірили нові дані в порівнянні з кількома присутніми моделями зірок.

На основі моделювання астрономи визначили, що зірка, яка викликала наднову, швидше за все, була жовтим надгігантом, який більш ніж в 100 разів більше нашого Сонця.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button