Всесвіт

Астрономи вперше знайшли величезну хвилю газу в космосі

Астрономи з Гарвардського університету знайшли постійний потік газу у формі зігнутої хвилі, яка з’єднує безліч областей активного зореутворення. Вони відзначили, що це найбільша з відомих вченим подібних структур.

Газоподібна структура може утримувати об’єкти, які сумарно в три рази важче ніж Сонце. Для того, щоб виявити її, вчені використовували дані, які надає телескоп Gaia — точне розташування зірок у Чумацькому шляху. Проаналізувавши їх, дослідники склали 3D-карту розподілу міжзоряної речовини Галактики. Після цього вони знайшли довгу хвилеподібну структуру, яка розташована на приблизно 500 світлових років вище і нижче площини Галактики.

«Тепер це найбільший газоподібний об’єкт, про який ми знаємо, — зауважила Аліса Гудман, професор прикладної астрономії Гарвардського університету, вона представила результати дослідження на засіданні Американського Астрономічного Товариства в Гонолулу. — Те, що ми знайшли, все було у нас перед очима».

Вимірювання хвилі показали, що вона розтягується на 9 тис. світлових років. Відкриття викликало відразу кілька питань — в першу чергу про те, як утворилася ця структура. Робоча версія вчених полягає в тому, що набагато менша за розміром галактики далеко від Чумацького Шляху вторглася в цю частину космосу, спровокувавши пульсації.

 

Структура отримала назву на честь Інституту перспективних досліджень Редкліффа — «хвиля Редкліфф». Вона з’єднує один з одним безліч областей зореутворення, в тому числі і деякі з тих, що зазвичай відносять до Пояса Гулда.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button