Технології

Виробництво їжі з повітря, води і електрики запустять до 2022 року

Фінський стартап запустить штучне виробництво протеїну до 2022 році. За попередніми підрахунками, один кілограм порошку настільки насичений, що він може забезпечити 7-10 людям їх добову норму потрібних речовин.

Фінські учені з компанії Solar Food, які виробляють білок «з повітря», заявили, що запустять його масове виробництво у 2022 році. При цьому вони впевнені, що протягом десятиліття їх продукт буде конкурувати з соєю за ціною. Вони виробляють його з ґрунтових бактерій, які харчуються воднем, виділеним від води електрикою. Вчені говорять, що якщо електрика виробляється за допомогою сонця і вітру, то їжу можна вирощувати з практично нульовим викидом парникових газів.

Дослідники за допомогою електрики розбиває молекули водяної пари — так утворюється водень. Вуглекислий газ стає джерелом вуглецю, водночас результати цієї реакції дозволяють розмножуватися бактеріям, отриманими із ґрунту — у підсумку виходить речовина, багата білками, жирами і вуглеводами.

Поки компанія не запускала масове виробництво навіть в експериментальному режимі, а їх потужностей вистачає на створення одного кілограма порошку. Його склад складається з 50-60% білка, 5-10% жирів і 20-25% вуглеводів.

 

За попередніми підрахунками, один кілограм порошку настільки насичений, що він може забезпечити 7-10 людям добову норму білка. Дослідники вважають, що до 2035 року білки, отримані в результаті точного бродіння, будуть приблизно в 10 разів дешевше тваринних білків.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button