Здоров'я

7 хвороб, які підвищують ризик розвитку синдрому Альцгеймера

Хвороба Альцгеймера — найбільш поширена причина всіх когнітивних розладів, що виникають у літньому віці. На неї доводиться близько 70% всіх разі вікових розладів пам’яті та мислення, що з’являються у людей старше 65 років. Вчені досі не можуть перемогти це захворювання, а також з упевненістю сказати, які саме чинники призводять до її розвитку. Але вже доведено зв’язок між наявністю певних захворювань і підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера.

7 болезней, повышающих риск развития синдрома Альцгеймера

Якщо ви самі або ваші близькі стикалися з цими захворюваннями, вам варто звернути увагу на методи профілактики хвороби Альцгеймера, а головне — як можна більше часу проводити з друзями та рідними, адже всі дослідження підтверджують, що це найефективніший спосіб запобігти хворобі або сповільнити її розвиток.

Анемія

При цьому захворюванні в крові занадто мало еритроцитів — клітин, які відповідають за транспортування кисню до життєво важливих органів. Саме цим і визначається найголовніший симптом анемії — постійне відчуття втоми. Крім того, для цієї хвороби характерні слабкість, задишка, холодні руки і ноги. Кілька досліджень підтвердили зв’язок між анемією і підвищеним (на 40% вище) ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. Вчені вважають, це пов’язано з недостатнім постачанням мозку киснем, з-за чого можуть з’явитися пошкодження, схожі з тими, які спостерігаються у пацієнтів з хворобою Альцгеймера.

Депресія і тривожний розлад

Пригнічений стан, депресія і підвищена тривожність — це одні з ранніх ознак синдрому Альцгеймера. Але деякі дослідження підтверджують, що самі по собі ці стани можуть стати тригерами, що забезпечують розвиток захворювання. Одна з теорій полягає в тому, що кортизол, який активно виробляється під час депресії, може пошкодити мозок і призвести до розвитку синдрому Альцгеймера. Водночас дослідники припускають, що з часом деякі види антидепресантів можливо буде використовувати в якості ліків, здатних якщо не зупинити розвиток хвороби, то як мінімум сильно його загальмувати. Вся справа в особливому білку, антиамілоїді, який входить до складу антидепресантів — і який, як сподіваються вчені, здатний зупинити процес розвитку хвороби Альцгеймера.

Цукровий діабет

Ще один серйозний фактор ризику, здатний істотно підвищити ризик розвитку хвороби Альцгеймера — це цукровий діабет. По-перше, ця хвороба викликає серйозні запальні процеси відразу в декількох важливих органах, у тому числі в мозку. По-друге, діабет сприяє формуванню стану, який значно підвищує ризик інсульту — а це важливий фактор, що провокує розвиток хвороби Альцгеймера.

Захворювання ясен

Гінгівіт і пародонтит — захворювання ясен, викликані скупченням хвороботворних бактерій в роті. Проблема в тому, що ці бактерії досить мобільні і можуть проникати в інші важливі органи, у тому числі — серце і мозок. На щастя, із захворюваннями ясен досить просто боротися.

Порушення слуху

Порушення або втрата слуху не викликає пошкоджень мозку, але може стати чинником, що прискорює перебіг деменції. Дослідження, проведені фахівцями Національного інституту з проблем старіння (США), виявило взаємозв’язок між втратою слуху і підвищеним ризиком розвитку деменції.

Герпес та інші інфекції

Багато дослідників вважають, що є пряма залежність між хронічними інфекціями (наприклад, герпес) та підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера. При цьому дослідники нагадують, що майже 90% дорослих людей до 50 років стають носіями вірусу герпесу, і закликають не турбуватися, якщо ви захворієте час від часу. Шкоди вашому здоров’ю можуть завдати по-справжньому часті застуди або інші прояви вірусних захворювань.

Високий кров’яний тиск

Підвищений кров’яний тиск — один з найбільш серйозних факторів, що підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Річ у тім, що будь-які захворювання серцево-судинної системи можуть пошкодити кровопостачання мозку і порушити постачання мозку киснем. Дуже важливо контролювати свій кров’яний тиск та обов’язково звертатися до лікаря, якщо протягом тривалого часу воно залишається високим.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button