Всесвіт

Астрономи змоделювали невидиму частину супутника Юпітера

Вчені з НАСА змоделювали невидиму частину супутника Юпітера – Європи. Вони показали, що небесне тіло може світитися відразу декількома кольорами.

Лабораторні експерименти НАСА відтворили поверхню Європи, одного з чотирьох великих супутників Юпітера. Ці досліди показали, що небесне тіло світиться в темряві. Вчені зазвичай бачать сторону Європи, звернену до Землі, але нове дослідження показало, як небесне тіло може виглядати з іншого боку.

Дослідники з’ясували, що крижана поверхня Європи багата сіллю, в тому числі сульфатом магнію і хлоридом натрію (кухонна сіль). Кожен тип мінералу випромінює певні довжини хвиль світла при вивільненні енергії. Ці дослідження показали, що солі в межах крижаної кори місяця можуть світитися в темряві. При цьому Європа містить величезний океан під своєю замерзлою поверхнею.

“Товщина крижаного панцира Європи становить від 15 до 25 км, він плаває в океані на глибині від 60 до 150 км. Європа становить лише чверть діаметра Землі, її океан може містити у два рази більше води, ніж всі океани Землі разом узяті”, – говорять в НАСА

Сили гравітації між Європою, Юпітером і його супутниками створюють тріщини на замерзлій поверхні. У деяких місцях океан піднімається крізь ці тріщини в льоду. Тому, вивчаючи зовнішню поверхню льоду, можна дізнатися про приховані океани Європи. Випромінювання Юпітера підвищує енергетичний рівень молекул солі в міру того, як Місяць пробивається крізь планетарну систему. Коли ці молекули розслабляються, то енергія вивільняється у вигляді видимого світла.

«Ці високоенергетичні заряджені частинки, включаючи електрони, взаємодіють з багатою солями поверхнею, що призводить до складних фізичних і хімічних процесів», – відзначають вчені. Поверхня Європи світиться зеленим, синім і білим кольором залежно від типів солей, що випромінюють світло.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button