Всесвіт

Астрономи помітили в далекому космосі незвичайні структури

Міжнародна група астрономів зафіксувала незвичайні «примарні» структури, які оточують далекі галактики. Стаття про дослідження опублікувала на офіційному сайті університету Західного Сіднея.Незвичайні космічні структури вчені виявили в рамках першого глибокого огляду неба за допомогою радіотелескопу ASKAP CSIRO (Australian SKA Pathfinder Telescope). Автори дослідження виявили, що хмари складаються з електронів. Ці гігантські структури оточують галактики на відстані мільярда світлових років Землі.

“Візуально ці гігантські хмари електронів нагадують двох привидів, які начебто знаходяться в танці. Відповідно, структури так і називаються – примари, що танцюють” – стверджує Рей Норріс, співавтор дослідження.

Як зазначив професор Рей Норріс, спершу вчені не зрозуміли, звідки в космосі з’явилися величезні електронні хмари. Однак пізніше вони виявили і їх батьківські галактики. Як відзначають автори дослідження, надмасивні чорні діри в центрах галактик викидають в простір потік електронів, які утворюють різні форми під впливом міжгалактичного вітру.

По сусідству з добре вивченою галактикою IC5063 вчені також виявили гігантську радіогалактику, одну з найбільш відомих, про існування якої астрономи раніше не підозрювали. Її надмасивна чорна діра породжує потік електронів довжиною майже 5 млн світлових років. ASKAP – єдиний телескоп у світі, який може зафіксувати подібне явище, роблять висновок вчені.

«АСКАП» – радіоінтерферометр в обсерваторії «Мерчисон» на заході Австралії. Являє собою комплекс з 36 антен діаметром 12 метрів кожна, об’єднаних в один інтерферометр. Офіційно «АСКАП» вступив в дію 5 жовтня 2012 року. Інструмент належить австралійському державній установі CSIRO.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button