Аналітика

Куди може втекти Путін, щоб уникнути суду за воєнні злочини після поразки?

Президент Росії Путін і його поплічники ризикують бути звинуваченими у воєнних злочинах в результаті їх варварської агресивної війни проти України. Це усвідомлює і сам Путін, і його найближче політичне оточення, і військове командування. Про це повідомляє Insight News за інформаційними матеріалами видання Politico.

Керівництво РФ може постати перед міжнародним трибуналом за воєнні злочини

Міжнародний кримінальний суд збирає докази воєнних злочинів Росії. Про це в інтерв’ю виданню Politico заявила Крістін Ван ден Вінгаерт, колишній юрист Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі, одного з трибуналів, який займається розслідуванням ймовірних злочинів в Україні.

Путін і його союзники, безсумнівно, повинні думати про свої плани втечі, оскільки військові зусилля Росії зазнають невдачі після потужних контратак ЗСУ та жорстких західних санкцій, які вдарили по російській економіці.

Фантазії Путіна, звичайно, полягають у тому, що його вірний наступник у Москві просто домовиться з ним і дозволить жити на своїй комфортабельній дачі.

Топ-3 місця для вигнання Путіна

Ван ден Вінгаерт спрогнозувала, що юридична команда Путіна порадить йому виїхати до країни, яка не ратифікувала статут МКС. Існує кілька потенційних пунктів призначення для Путіна, обраних на основі їх політичної солідарності з Кремлем, стабільності та відносної небезпеки екстрадиції.

Вигнання до Китаю

Путін називає Сі Цзіньпіна «близьким приятелем», а китайський лідер, як кажуть, назвав Путіна своїм «найкращим другом». Обидва автократи дуже близькі. Китай не засудив Росію за агресивну війну проти України. Сі нещодавно виграв третій термін на посаді президента Китаю, що фактично гарантує стабільність його положення. Проте, видається сумнівним, що він погодиться поставити під загрозу економічні відносини із США та Заходом, надавши притулок військовому злочинцю.

Вигнання в Сирії

Сирія може надати прихисток в особі давнього бойового друга, президента Башара Асада. Йому не страшні санкції. Він погодився б прийняти у себе Путіна, оскільки сам просив російського президента про допомогу в громадянській війні проти опозиції у 2015 році. Однак абсолютної безпеки в Сирії немає, оскільки війна там повністю не припинилася, і армія Асада може зазнати поразки разом з втратою влади диктатором.

Вигнання в Ірані

Тегерану нічого втрачати від прийому Путіна, оскільки Іран живе під жорсткими західними санкціями. Іран підтримав Кремль у війні проти України, надіславши безпілотники-камікадзе та військову техніку. Отже, іранський режим також може зіткнутися зі звинуваченнями. Однак відносна безпека в Ірані може зникнути у випадку насильницьких протестів в країні або громадянських заворушень.

Чи існують інші потенційні напрямки для вигнання Путіна після того, як Росія повністю програє війну? Чи внутрішні заворушення та економічний колапс призведуть до падіння режиму з відставкою Путіна та оголошенням його в розшук Міжнародним кримінальним судом? Час покаже.

Джерело: https://insightnews.media/where-putin-could-flee-to-escape-a-trial-on-war-crimes-after-defeat/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button