Земля

Свідчення про снігову людину виявилися спостереженнями ведмедя

Фахівець з обробки даних проаналізував кількість американських чорних ведмедів в Канаді і США і прийшов до висновку, що в тих регіонах, де чисельність цих тварин виявлялася високою, було і більше свідчень про зустрічі з єті.

Image by Wolfgang Eckert from Pixabay

Уявлення про бігфут зазвичай грунтуються на свідченнях очевидців, хоча існують навіть «речові докази» — сліди (як правило, залишені на снігу) або волосся. Серед любителів містики існує думка, що снігова людина — не хто інший, як збережений реліктовий гомінід, який дожив до наших днів і тепер ховається в затишних куточках планети: в горах і непролазних хащах.

Вчені ставляться до цього скептично — в першу чергу тому, що всі «матеріальні свідоцтва» після ретельної перевірки належать цілком звичайним тваринам, наприклад шерстю ведмедів або слідами мавп. Якість відеозйомок зустрічей з йєті залишає бажати кращого і не дозволяє достовірно аналізувати їх. Ті ж матеріали, які фахівці вивчили, були підробкою.

Крім того, вчені відзначають, що існування подібних «прихованих видів» вкрай малоймовірно, оскільки для підтримки чисельності популяції необхідна наявність великої кількості особин. Принаймні, якщо мова йде про таких великих тварин, як гомініди.

Американський чорний ведмідь / ©phys.org

Фахівець з обробки даних з компанії Pinney Associates Флоу Фоксон протягом декількох років проводив статистичний аналіз числа чорних американських ведмедів, що живуть в тих чи інших регіонах США і Канади, і склав дані по обох країнах. Його висновки представлені в базі препринтів bioRxiv.

У попередніх дослідженнях кількість спостережень снігових людей вже порівнювали з популяцією ведмедів в тих чи інших районах. Однак робота Фоксона претендує на повну картину, адже її автор розглянув дані майже по всій Північній Америці. До того ж Фоксон врахував такі фактори, як чисельність населення, тип лісового покриву і проживання на цій території інших тварин.

Результати його дослідження показали наявність кореляції між чисельністю американських чорних ведмедів в тому чи іншому регіоні і кількістю свідчень очевидців, які нібито бачили там бігфута: чим більше тварин мешкає на тій чи іншій території, тим частіше любителі містики спостерігають там снігових людей. Фоксон вважає, що більшість свідчень про єті — не що інше, як зустрічі з чорним ведмедем, якого очевидець з тих чи інших причин просто не розглянув: тварина знаходилася далеко або швидко сховалося за густою рослинністю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button