Всесвіт

Вчені представили проект міста-лісу для колонізаторів Марса

Вчені представили проект споруди міста-лісу, який зможуть використовувати колонізатори Марса. Згідно з документами цього проекту, поселення стане включати 200 куполів, які з’єднають один з одним тунелі. Команда дослідників Массачусетського технологічного університету отримала перше місце в змаганні Mars City Design.

Свій проект вони назвали Redwood Forest. Сам конкурс націлений на вирішення наявних проблем формування придатних для життя просторів на Марсі. Відзначається, що перевагою цього проекту стане можливість створення матеріалів безпосередньо на місцях. Для перших куполів можуть застосовуватися привезені з собою будівельні блоки.

Самі куполи-дерева дозволяють розмістити в одному такому об’єкті до 50 колоністів. Сумарно пропонується спорудити 200 подібних куполів, що повинно забезпечити колонію житлом на 10 тисяч осіб. У структурі куполів створюються спецпорожнечі, які будуть заповнені водою, використовуваної для зниження негативного впливу космічної радіації. При цьому найбільш цікава частина буде розташована під поверхнею Марса. Саме там будуть прокладені сполучні тунелі, які порівняли з корінням. Вони забезпечать високий захист від космічного випромінювання, а також впливу мікрометеоритів і екстремальних стрибків температури.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button