Всесвіт

Астрономи пояснили причину погодної аномалії на Нептуні та Урані

Нещодавно астрономи спостерігали за двома об’єктами Сонячної системи – Уран і Нептун – радіохвильової та інфрачервоному діапазонах. Виявилося, що на обох планетах набагато менше аміаку, ніж повинно бути.

Спостереження астрономів з Лабораторії Лагранжа показали, що на Урані та Нептуні набагато менше аміаку, ніж на інших планетах-гігантах Сонячної системи. Ця речовина, аналогічне метану, має бути в достатку на планеті. Як відомо, воно утворюється при формуванні об’єкта з протопланетного диска.

Щоб пояснити відсутність аміаку на поверхні Нептуна та Урану, вчені вивчили вміст аміаку на ще одній планеті-гіганті – Юпітері. Дані комічного зонда «Юнони» показали, що ця хімічна сполука знаходиться не тільки на поверхні планети, а й глибоко під її «поверхнею». Періодично на Юпітері утворюються градини з водно-аміачної суміші, які можуть досягати до кілограма і більше у вазі. При падінні вони переносять речовину далеко в шари атмосфери. Вчені зробили висновок, що подібні процеси відбуваються також на Урані та Нептуні.

Причину аномального зменшення аміаку пояснили тим, що хімічна сполука просто сховалося в шарах атмосфери. Однак для підтвердження цієї теорії необхідно відправити на Уран і Нептун орбітальний зонд.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button