Всесвіт

Китай буде видобувати гелій-3 на Місяці

Китайські вчені заявили, що видобуток природних копалин на Місяці може вирішити енергетичну кризу, забезпечивши людство енергією на 10 000 років вперед за рахунок використання рідкісного елемента під назвою гелій-3.

Це досить смілива заява, яка має під собою підстави: дослідження показали, що на Місяці є великі поклади природних копалин, які можуть бути використані для живлення чистого термоядерного реактора. Гелій-3 дуже рідко зустрічається на Землі, так як атмосфера не дає сонячним вітрам здути його з поверхні планети. Місяць, в свою чергу, не має такого захисту, і ізотопи вільно вдаряючись об поверхню, з’єднуються з пилом.

foto_cikavosti_08.09.2014-07_resized

Китайські вчені планують витягати гелій-3, нагріваючи місячний пил до 600 градусів. Потім отриманий елемент будуть відправляти на Землю для цільового використання.

Читайте також: Нові технології термоядерного синтезу

Вважається, що гелій-3 практично не має недоліків у якості джерела палива. Елемент не є радіоактивним, що робить його ідеальним паливом для чистої термоядерної енергетики. Навіть невелика кількість цього елемента дозволяє отримати величезну кількість енергії з реакції синтезу – 0,02 грама гелію-3 містить кількість енергії, рівну одному баррелю нафти.

За оцінками газети Mail Online, всього 40 тонн гелію-3 забезпечать Сполучені Штати енергією на цілий рік. На Місяці перебуває близько 10 мільйонів тонн цього палива.

Китай не повідомив, коли він планує почати видобуток гелію-3 на Місяці. Американські дослідники, у свою чергу, намагаються порахувати, у скільки обійдеться така затія. Так, вартість однієї тонни видобутого на Місяці гелію-3, за даними, які наводить газета Huffington Post, складе 3 мільярди доларів – це економічно більш вигідно, ніж використання нафти. Загальні витрати на науково-дослідні розробки, будівництво реакторів та створення космічного корабля складуть близько 20 мільярдів доларів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button