Всесвіт

Чи загрожує землі «другий Тунгуський метеорит»?

Американські астрономи розповіли про те, звідки в 1908 році міг взятися «гість з космосу».

Падіння Тунгуського метеорита — одна з найзагадковіших подій у світовій історії. В 1908 році він викликав масштабні руйнування на величезній площі, при цьому ніяких зразків самого метеорита знайти не вдалося. Ці обставини викликали неймовірну кількість версій того, що сталося, аж до самих дивних. Наприклад, деякі люди вірять, що ніякого метеорита не було, і насправді біля Землі просто невдало розвернувся корабель інопланетян.

На нещодавній зустрічі Американського геофізичного союзу астрономи відкрили завісу над однією з таємниць Тунгуського метеорита. Пітер Браун і Марк Бослоу припустили, звідки міг взятися такий небесний об’єкт. За версією вчених, він міг бути частиною метеоритного потоку Бета-Тауриди. Це щорічний потік, пік активності якого припадає на кінець червня — саме в цей час і сталася Тунгуська катастрофа.

Астрономи стверджують, що Земля тоді якраз проходила крізь найщільнішу область Бета-Таурид. До речі, це ж трапиться і в 2019 році. Але самі дослідники говорять, що шанси падіння на нашу планету ще одного великого метеорита мінімальні.

Кнопка «Наверх»