Всесвіт

Може марсіанське життя ховатися в лавових трубках?

Марс продовжує привертати увагу своїми поверхневими особливостями. Фотографії від камери HiRISE на орбітальному апараті MRO демонструють формування, в яких може ховатися інопланетне життя або ж в майбутньому вдасться сховатися першим колоністам. Це лавові трубки.

На знімках можна побачити дивні отвори. Але не думайте, що це сліди від буріння земними посадочними станціями. Ці дірки створила Червона планета. Перед вами «вікна» в лавових трубках, сформовані древньою вулканічною активністю під марсіанською поверхнею.

Конкретні формування розташовані на західних схилах щитового вулкану Гора Павлина. Тут можна знайти довгі лавові трубки, сліди розломів і вулканічний кратер. Фотографії здобуті камерою HiRISE в 2011 році і відразу ж привернули увагу наукового світу.

Может ли марсианская жизнь скрываться в лавовых трубках?
Гора Павлина. Фото: NASA

Отвори порожнисті. Річ у тім, що лавові трубки являють собою канали, за якими в давнину текла лава. На Землі також трапляються подібні тунелі й печери. Лави більше немає, а от самі тунелі залишилися. З часом в деяких місцях дах обвалюється, створюючи проходи, спостережувані на знімках.

Аналіз світлового люка показав, що отвір завширшки становить 35 м, а верхня частина спостережуваного гребеня розташована на глибині 28 м. Лавові трубки вважаються цікавими знахідками, тому що вони гарантують захист від потужного випромінювання, одержуваного Червоною планетою.

Может ли марсианская жизнь скрываться в лавовых трубках?
Фото: https://www.sciencealert.com/

Звідси можна зробити два висновки. По-перше, це відмінне місце для формування перших земних колоній. Печери величезні, а тунелі можуть бути з’єднані між собою, що дозволить створити цілі міста під поверхнею.

По-друге, саме в цих печерах може ховатися марсіанське життя або його залишки. Саме тому в НАСА розробляють різні роботизовані місії для дослідження цих печер.

Натхнення: v-kosmose.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button