Всесвіт

Озера на Титані такі ж солоні, як Мертве море на Землі

Фахівці NASA, використовуючи зонд Cassini змогли приблизно визначити солоність озер, розташованих на найбільшому супутнику Сатурна Титані. За словами дослідників, цей показник становить близько 350 проміле і аналогічний солоності Мертвого моря на Землі. Для порівняння, солоність Середземного моря становить у середньому 40 проміле.

foto_cikavosti_11.07.2014-010

Вчені вважають, що такий високий рівень солоності можна пояснити вмістом в озерах на Титані великої кількості сірки і натрію. Причому, ці хімічні сполуки у вигляді твердих сполук також знаходяться на поверхні озер, які наповнені метаном. Відомо, що в щільній і холодній атмосфері Титану він представлений у вигляді рідини.

Читайте також: На поверхні Титану був виявлений загадковий «чарівний острів»  

Як заявив Джузеппе Мітрій, вчений з Університету Нанта, який займається дослідженнями за програмою Cassini, озера на Титані є «надзвичайно солоними». Однак дослідник не виключив, що в таких озерах можуть знаходитись специфічні форми життя. Також Мітрій зауважив, що в далекому минулому умови на Титані значно могли відрізнятися від теперішніх.

Також варто відзначити, що багато експертів NASA вказують на те, що товщина крижаної кори на Титані варіюється в різних місцях. На думку учених, пояснити це можна тим, що зовнішня оболонка супутника жорстка, тому рідина повільно кристалізується і перетворюється на лід. Хоча, деякі фахівці висловлюють інший варіант, згідно з яким оболонка Титану стабілізується з часом.

Примітно, що кілька місяців тому вченим пощастило зафіксувати в одному з озер супутника дивний об’єкт, який спочатку з’явився, а потім несподівано зник. Дослідники вважають, що білий згусток чогось незрозумілого може бути бульбашками газу або айсбергу, піднятими з дна озера. Також можливо, що на знімках шторм, хоча у спокійних водоймах Титану зазвичай не відбувається нічого подібного.

Читайте також: Складена перша топографічна карта Титана

На деяких інших супутниках Титану вчені також встановили наявність солоної рідини. Так, у 2011 році фахівці NASA виявили, що на Енцеладі в результаті роботи гейзерів може виділятися вода. Тоді дослідники припустили, що джерелом водяної пари може бути океан води, розташований глибоко під землею. Однак експерти не змогли визначити, чи йдеться про одну гігантську водойму або ж декількох сполучених між собою резервуарах.

Нагадаємо, що місія Cassini являє собою спільний проект великих космічних агентств США і Європи. Основною метою програми є вивчення Сатурна. Зонд був запущений в 1997 році і досяг орбіти планети в 2004 році. Пристрій займається вивченням поверхні і атмосфери Сатурна, а також його супутників, у тому числі Титану. Спочатку планувалося, що проект буде завершено в 2008 році, але потім було вирішено продовжити терміни експедиції до 2017 року.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button