Всесвіт

Станцію Rosetta знищили (відео)

Європейське космічне агентство (ЄКА) завершило місію Rosetta, зіштовхнувши автоматичну станцію з кометою Чурюмова-Герасименко о 13:40 за київським часом в п’ятницю, 30 вересня 2016 року. Сигнал від апарата до Землі йшов 40 хвилин. Про це повідомляється на сайті ЄКА.

e0a7a0a8b2c900edc6e8a38cc8424ed4
У ході місії Rosetta отримано кілька важливих результатів. Вченим вдалося визначити будову небесного тіла, скласти його карту, визначити швидкість витікання матерії з його поверхні по мірі наближення до Сонця, а також показати, що вода на Землі навряд чи має кометне походження.

Апарат Rosetta відправився в космос в 2004 році. За десять з гаком років він досяг кінцевої точки своєї подорожі — комети 67P/Чурюмова-Герасименко. Для безпосереднього дослідження ядра комети на борту апарата був зонд Philae, обладнанний 11 системами, необхідними для проведення запланованих досліджень.


Один з останніх знімків комети

Посадку на поверхню комети Чурюмова-Герасименко зонд зробив 12 листопада 2014 року. Це була перша м’яка посадка тіла з Землі на ядро комети. В її ході модуль кілька разів відскочив від поверхні комети.

Потім Philae все ж вдалося закріпитися на ній в районі під назвою Абідос в тіні величезного валуна, який закривав його сонячні батареї. Після того як у апарату закінчилася енергія, регулярний зв’язок з ним був перерваний. Незважаючи на це станція Rosetta продовжила свою роботу, а сама місія була визнана вдалою.

Читайте також: 

В останній день місії космічного апарату “Розетта” в Інтернеті з’явився зворушливий мультфільм, присвячений прощанню з нею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button