Всесвіт

Астрономи зафіксували чорну діру в русі

Вчені з США виявили рідкісне явище – рухому чорну діру, вона знаходиться в центрі галактики J0437 + 2456. Її маса приблизно в три мільйони разів більше нашого Сонця.

Вчені знали, що надмасивні чорні діри можуть блукати в космосі, але зафіксувати їх в русі нелегко. Тепер дослідники Центру астрофізики в США виявили найяскравіший випадок, коли супермасивна чорна діра знаходиться в русі. Результати їх дослідження з’явилися в науковому виданні Astrophysical Journal.

«Ми не чекаємо, що більшість чорних дір будуть перебувати в русі; зазвичай вони навпаки знаходяться на одному місці. При цьому вони настільки важкі, що їх важко змусити рухатися. Подумайте, наскільки складніше штовхнути кулю для боулінгу, а не футбольний м’яч », – відзначили дослідники.

За словами дослідників, при вивченні за допомогою комбінованої мережі радіоантен з використанням методу, відомого як інтерферометрія з дуже довгою базою (VLBI), пристрої можуть допомогти дуже точно виміряти швидкість чорної діри.

Також техніка допомогла команді визначити, що дев’ять з десяти супермасивних чорних дір знаходяться в стані спокою, але одна з них виділяється і, схоже, перебуває в русі. Розташована на відстані 230 млн світлових років від Землі, чорна діра знаходиться в центрі галактики під назвою J0437 + 2456. Її маса приблизно в три мільйони разів більше маси нашого Сонця.

Використовуючи наступні спостереження команда підтвердила свою первісну теорію.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button